Dušan Vitázek se stane Donem Juanem

Thálie 2011Městské divadlo Brno odtajnilo obsazení připravovaného a očekávaného muzikálu Don Juan! z dílny Vašo Patejdla, Ivan Hubače, Eduarda Krečmara a Martina Hrdinky. Jako hlavní hrdina se brněnským divákům představí Dušan Vitázek (mimochodem, jediný muzikálový herec, který je dvojnásobným držitelem Ceny Thálie) v režii Petra Gazdíka, který současně bude alternatentem titulní postavy.

Autoři tohoto nového původního českého muzikálu mají na svém kontě již například titul Jack Rozparovač, který se hrál v pražském Divadle Kalich. Svůj nový muzikál, který zpracovává oblíbenou látku o španělském volnomyšlenkářském šlechtici Donu Juanovi, se rozhodli napsat pro brněnské městské divadlo.

Příběh, který známe z mnoha zpracování literárních, filmových i hudebních svou romanticko-historickou tématikou k muzikálovému zpracování přímo vybízí. Don Juan je vpravdě dramatickou postavou, která v sobě zahrnuje vše, co od hrdiny na jevišti očekáváme – láskou zklamaný a trýzněný se rozhodne na veškeré další vztahy a city zanevřít a všem ženám se pouze vysmívá, zneužívá je a ponižuje. Osud (nebo Bůh) mu ale pošle do cesty ženu, kvůli které je odhodlán se změnit. Stejná vyšší síla mu ji ale opět vezme, a tak Juan rukou další půvabné dámy umírá, rozzlobený na sebe, na svět, na všechny. Původní muzikál vypráví známý příběh svižným tempem a moderním jazykem, dává prostor komickým i dramatickým situacím v atraktivním prostředí a nabízí výborné herecké příležitosti.

V dalších rolích se objeví Tomáš Sagher nebo Jakub Uličník, Svetlana Janotová nebo Ivana Vaňková, Alena Antalová nebo Radka Coufalová, Aleš Slanina nebo Robert Urban, Martin Havelka nebo Viktor Skála, Ladislav Kolář nebo Miloslav Čížek, Viktória Matušovová nebo Silvia Holečková a další.

Text: sal, foto: archív MdB