Vaňkovka Fashion Days - LIVE

GVB 2014 inzerce banner Salina sZima ještě pořádně ani nezačala a už tu máme jarní Vaňkovka Fashion Days! Představíme Vám nové trendy a také to, že se jimi řídit vůbec nemusíte! Kapela sestavená speciálně pro tyto módní přehlídky doprovodí půvabné modelky a modely. Zpěvákem a lídrem kapely je Lukáš Kantor. A kdyby vás náhodou přepadla jarní viróza, připravili jsme pro vás živý přenos na našich webových stránkách, takže o nic nepřijdete!

V rámci programu módních přehlídek se těšte i na vystoupením kapel složených z posluchačů jazzové katedry JAMU. Všichni zúčastnění hudebníci vystoupí rovněž na právě probíhajícím mezinárodním jazzovém festivalu JazzFestBrno 2014:

14.3. - Jakub Tököly Trio
15.3. - Peter Pálaj Trio
16.3. - Ľudovít Kotlár Trio

Jaké jsou aktuální módní trendy a pokud chceme být in, musíme se oblékat podle nich? To je otázka, kterou si klade mnoho žen, muži bohužel naopak téměř vůbec. Máme pro vás dobrou zprávu! Nemusíte. Ani nemusíte být oblečeni od hlavy až k patě v luxusní značce, abyste vypadali dobře. Móda má člověka inspirovat, vzbudit u něj kreativitu, originální styl a to je také cílem módních přehlídek. Není nutné, aby žena nosila šaty s květinovým vzorem, které jsou hitem sezóny, když se jí nelíbí, nebo úzké kalhoty, když se v nich nemůže ani pohnout. V tom co si oblečete naFotoTino 168s sebe, byste se měli cítit především dobře. To však neznamená, že si oblečete tepláky a vyrazíte na pracovní pohovor. To byste skončili již v první minutě. Nezapomeňte, že velmi důležité je, jak na lidi působíte a první dojem se vytváří ve velmi krátkém časovém intervalu, v prvních pár vteřinách. Móda dotváří osobnost, móda je hra. Naši stylisté nevybírají outfity prvoplánově. Ukáží vám, jak lze věci kombinovat, jaké zvolit doplňky. Kolekce značek, které se budou prezentovat, jsou inspirovány etnickými, multikulturními a folklórními vzory. Zajímavá je asymetrie střihu buď v jednobarevném provedení bílé, oranžové, černé, sytě modré a všech odstínů červené nebo s mozaikovými a geometrickými vzory. Stále frčí bílá a černo-bílé kombinace, zvířecí potisky, zemité a metalové barvy.

Když jsou vybrány outfity, modelky a modelové připraveni na scéně, přichází na řadu klíčová postava módních přehlídek - choreograf. Tradičně se taktovky ujme Vladimír Frank, člověk, jehož kroky doslova prošlapaly celý svět. Ve 23 letech odešel do Švýcarska, kde byl ve správný čas na správném místě. V době, kdy se věnoval modernímu tanci, byl v televizním pořadu osloven jistým návrhářem a ten mu nabídl cestu kolem světa se skupinou skvělých tanečníků. Pak přišla nabídka práce choreografa a navíc se postupem času začal věnovat také make upu a hair stylingu. Pracoval pro světové značky a se světovými modelkami. Každá jeho choreografie má osobitý styl, i když tvrdí, že všechno už bylo jednou vymyšleno. Čerpá ze životních zkušeností, které uplatňuje ve své tvorbě. Tentokrát hudbu, kterou si vybírá pro jednotlivá představení kolekcí, doplní o živé vystoupení kapely, jež vznikla speciálně pro tuto show. Zazní notoricky známé hity např. Get Lucky od Daft Punk, nebo Madonnino Music Inferno z Confessions Tour. Hoši z kapely jsou pěkně hraví a jako herci jsou pro každou legraci, určitě dostanou od Vladimíra nějakou malou roli, která okoření průběh přehlídky. Jak říká Vladimír: „Je důležité, kdo je vaším publikem, v jakém prostředí bude módní přehlídka a pro jakého klienta pracujete. Chci, aby ti lidé byli nadšeni, a musím říct, že se mi to většinou daří. Je to vlastně takový plezír, a já říkám: dělejme si plezíry, protože jinak těch problémů je na světě hrozně moc, a je pěkný to doplňovat nějakou krásou, radostí a pozitivitou".

Užijte si s námi dny plné módy a hudby od 14 do 16. března a to vždy v 11, 14, 16 a 18h!

Přímý přenos z módních přehlídek sledujte na: www.vankovkalive.cz.

Text: red, foto: gvb