MdB opět zvoleno nejoblíbenějším divadlem v České republice

Podivný případ se psemInternetový divadelní portál i-divadlo.cz zveřejnil výsledky své Velké výroční ankety 2013, ve které hlasovali divadelní příznivci z celé České republiky celkem v deseti kategoriích. Městské divadlo Brno se již tradičně umístilo na předních příčkách všech pozitivních skupin a diváci jej – stejně jako v loňském roce – dokonce zvolili nejoblíbenějším divadlem České republiky!

V jubilejním desátém ročníku této ankety figurovala jména umělců a inscenací, spojených se scénami Městského divadla Brno, na téměř 60 (!) příčkách. V kategorii Nejlepší ženský herecký výkon nechala daleko za sebou své kolegyně Svetlana Janotová a její Alexandra Owensová, hlavní role v muzikálu Flashdance, za níž je nominována také naFlashdance Cenu Alfréda Radoka. Diváci nenechali bez povšimnutí ani herecké výkony Ivany Vaňkové, Andrey Březinové, Aleny Antalové, Hany Holišové, Lucie Zedníčkové a dalších. V kategorii mužů se pro diváky stalo nezapomenutelným ztvárnění autistického chlapce Christophera, kterého si v inscenaci Podivný případ se psem zahrál Vojtěch Blahuta. Vysloužil si 5. místo a umístění je to úžasné, uvědomíme-li si, že premiéra proběhla v poslední den, kdy mohla být inscenace ještě zahrnuta do hlasování, tedy 30. listopadu 2013 (účastníci ankety vybírali totiž z počinů, které měly premiéru v období prosinec 2012 – listopad 2013). Spolu s Blahutou se v žebříčku umístili také Lukáš Janota, Aleš Slanina, Michal Isteník, Martin Havelka, Jan Mazák, Dušan Vitázek a další.

Ač měl premiéru až ve druhé polovině roku 2013, stihl muzikál Flashdance v režii Stanislava Moši nasbírat takový počet hlasů, aby se s náskokem umístil na druhém místě kategorie Nejlepší inscenace, hned za činoherním Rackem hlediste HS jef KratochvilDejvického divadla. V první desítce najdeme také detektivní příběh Podivný případ se psem, který uvedlo MdB v režii Mikoláše Tyce, a temperamentní muzikál Zorro Petra Gazdíka. Práci a úsilí režiséra a ředitele MdB Stanislava Moši i uměleckého šéfa Petra Gazdíka diváci ocenili také v kategorii Divadelní osobnost. A stejně jako v předcházejících letech nenechali hlasující bez povšimnutí ani činnost členů realizačních týmů. V kategorii Umělecký počin přiřkli 3. příčku choreografům Igoru Barberići a Anetě Majerové za jejich práci na muzikálu Flashdance, hned za nimi se umístila i Andrea Kučerová a její kostýmy pro muzikál Kočky a Hana Kratochvilová, Aneta Majerová a Denny Ratajský, kteří jsou autory choreografie taktéž pro muzikál Kočky.

Více informací naleznete níže ve zkrácených tabulkách či na internetovém odkazu: http://www.i-divadlo.cz/ankety.

Text: tz, foto: archív MdB