Rybářová ovládla Světový pohár v Argentině

rybarovaČeská reprezentantka Silvie Rybářová po svém nedávném triumfu na bazénovém MČR na 5 km zahájila svůj první letošní zahraniční start v Jižní Americe, kde se konal prestižní závod světové série FINA Grand Prix. V argentinském Santa Fe – Coronda na 57 kilometrů startovala brněnská dálková plavkyně Silvie Rybářová již podruhé. V tomto legendárním vytrvalostním závodě ochutnala znovu obrovskou porci kilometrů a pokračuje tak ve své pouti v této světové maratónské sérii, když vloni dohmátla ve stejném závodě na druhém místě a stejný kousek se ji povedl i v dalším kole světové série v Kanadě.

I letos v Argentině čekal na Silvii Rybářovou po dlouhém cestování náročný závod, který dá zabrat i takto zkušené dálkoplavkyni, kterou bezesporu Rybářová je. Se startovním číslem 29 se vrhla v neděli 2. února do argentinské řeky. Od počátku se držela ve smíšeném balíku a hlídala si přední pozice mezi ženami. Závěr byl však v režii české reprezentantky, která ve finiši udolala nejen domácí argentinskou plavkyni, ale i italskou reprezentantku Lamberti. Vloni se ještě Rybářová musela na 57 kilometrů dlouhé trati sklonit před Ruskou Olgou Kozydub, ale letos nedala svým soupeřkám šanci a právem získala první místo v tomto legendárním závodě. Stala se tak jedním z mála vzácných českých drahokamů českého plavání, kteří získali vítězství v závodě světového poháru. Čas vítězné Silvie Rybářové se zastavil na hodnotě 8 hodin 33 minut 27 sekund a 94 setin.