Knížka k Polívkovým narozeninám nese jeho jméno

Bolek 53Takřka dvě hodiny čistého času podepisoval herec Boleslav Polívka zájemcům v Galerii Vaňkovka novou knihu, která vyšla k jeho blížícím se 70. narozeninám a nese i jeho jméno: Bolek. Křtu výpravné publikace, která vyšla s podporou statutárního města Brna pod záštitou jeho primátorky Markéty Vaňkové, přihlížely stovky lidí, kteří si současně mohli prohlédnout výstavu velkoplošných fotografií mapujících Polívkův soukromý i pracovní život.

Kniha s příhodným názvem Bolek je postavena především na Bolek 56 fotografiích, které doplňují postřehy a vzpomínky samotného Polívky, její součástí jsou však i autorské příspěvky jeho přátel a kolegů. Kromě Polívky do ní autorsky přispěli například Arnošt Goldflam, Jan Hřebejk, Milan Lasica, Pavel Liška či hercovy děti Kamila, Anna a Vladimír nebo jeho bývalá manželka Chantal Poullainová.

Na dvě stovky fotek v knize zachycují významné momenty hercova osobního i profesního života. Kromě fotografií z rodinného archivu jsou v knize i snímky fotografů spjatých s Polívkou či jeho divadelními aktivitami. Bolek 79Patří mezi ně například František Poláček či nedávno zesnulý Jef Kratochvil.
„Já krásné, když vychází kniha," řekl Polívka. Poděkoval všem, kteří se na jejím vzniku podíleli či do ní přispěli, i těm, kteří s ním žili či žijí, i těm, kteří už na světě nejsou. A poděkoval také těm, kteří mu žít pomáhají. Nezapomněl ani na několik historek, při nichž se lidé dobře bavili. „Úsměv je to, co nám zůstane," ukončil svoji řeč Polívka. Křtem provázel herec Zdeněk Junák, mezi kmotry nechyběl ani jeho kolega z Městského divadla Brno Michal Isteník.

Výstavu v Galerii Vaňkovka si můžete přijít prohlédnout do konce července.

(sal)
Foto: Tino Kratochvil