Bouřka měla na svědomí nesjízdné silnice i alarm ve škole

MPBrno bourkaV pátek kolem půl třetí ráno se začaly ozývat nejen hlasité hromy, ale rozezvonily se také telefony operačního střediska městské policie. Kromě většího množství vyskočených kanálových poklop, které následně hlídky vracely na místo, hlásili lidé například neprůjezdné silnice nebo sesunutý svah.

Říčanskou ulici zablokoval sesuv půdy, kdy se ze svahu nejspíš vlivem silného deště vyplavilo větší množství zeminy. Ta skončila na přilehlé silnici a strhla s sebou i plot, který poškodil vedle stojící vozidlo. Hlídka se pokusila zkontaktovat majitelku a událost nahlásila hasičům. Se zapnutými majáky na služebním vozidle poté strážníci upozorňovali na nebezpečí řidiče až do příjezdu pracovníka Brněnských komunikací, který částečně nesjízdnou vozovku označil dopravními značkami. Společně se pak s hlídkou přesunul pod sídliště Kamechy, kde bahno pokrylo silnici asi na 50 metrech. Také toto místo společně označili.

Jen o minutu později se rozezněl alarm v černovické základní škole a na místo se proto okamžitě vydala hlídka z jihu města. Spolu s pověřenou osobou strážníci objekt prošli. Zjistili, že alarm měl na svědomí pravděpodobně zásah blesku, který spustil protipožární opatření v podobě automatického otevření požárních klapek.

Kvůli vydatnému dešti se do nesnází dostali také dva řidiči projíždějící krátce před třetí hodinou ranní Hradeckou ulicí. V místě, kde se přes silnici klene most, se utvořila zhruba metr hluboká kaluž vody, do které prý řidiči najeli a jejich auta se v tu chvíli stala neovladatelnými. Oba řidiči byli naštěstí bez zranění. Do Medlánek vyrazili kvůli vyproštění vozidel hasiči a strážníci pořádkové jednotky až do ukončení prací odkláněli dopravu.

(tk)