Strážníky zaměstnal silný vítr, řešili strom zabodnutý do sedadla řidiče

Suzuki 2Oznámení týkajících se silného větru přijali pracovníci tísňové linky 156 v noci na pondělí ke dvěma desítkám. Strážníci odklízeli na stranu nejen vyvrácené dopravní značky nebo popelnice svalené do silnic, ale pomáhali i u vážnějších případů hasičům.

Před půlnocí zavolala přímo do centra města hlídku městské policie žena, která si všimla velkého kusu uvolněné omítky. Okolí domu v Masarykově ulici strážníci obehnali páskou a počkali na příjezd hasičů. Hlídka se vydala prověřit oznámení také do Brožíkovy ulice na Lesné, kde objevila po okolí rozházené polystyrenové desky z blízkého areálu. Strážníci zavolali stavbyvedoucímu, který přislíbil, že stavební materiál zajistí.

V několika případech se telefonáty na linku 156 týkaly také popadaných stromů. Kolem desáté hodiny večer se ozval majitel stříbrného peugeotu s tím, že mu v Medlánkách spadl na auto velký jehličnan a on s ním nedokáže vlastními silami nic udělat. Přivolaná hlídka na pomoc zavolala hasiče, kteří strom rozřezali. O velkém štěstí mohl mluvit řidič suzuki zaparkovaného v pondělí po půlnoci v Králově Poli. Strom, který se vlivem větru rozlomil, totiž probodl čelní sklo a zabořil se přímo do sedadla za volantem. I tady se o odstranění postarali přivolaní hasiči.

Vítr se prohnal také starým hřbitovem v Myslínově ulici, kde po sobě zanechal vyvrácený strom. Jak hlídka po příjezdu na místo zjistila, ten nejen, že přehradil ulici Kostelní zmola, ale poničil také tři hroby sousedící s hřbitovní zdí. Zprůjezdnění a rozřezání stromu se opět odehrálo v režii hasičů. Strážníci všechny případy z noci zadokumentovali a příslušným úřadům  předali informaci o nutnosti odklizení zbytků stromů nebo o vyvrácených značkách.

(tiz)
Foto: MPB