Koncert Společná věc v Besedním domě

Schránka02K významným podzimním kulturním akcím v Brně patří již dvanáctý ročník koncertů Společná věc, který se koná 24. listopadu 2018 v Besedním domě. Návštěvníky bude koncertem provázet a unikátní starobylý nástroj rozezní Tomáš Pfeiffer. Vodnářský zvon zasahuje významně do oblasti muzikoterapie i do oblasti duchovní. Jako mimořádní hosté vystoupí přední interpreti hudební scény. Můžete se těšit na Panochovo kvarteto – soubor, který je světovou špičkou v interpretaci kvartetní hudby. Vystoupí rovněž držitel Thálie Jan Vacík.

Tomáš Pfeiffer představí svůj multimediální projekt, ve kterém jsou doplněny tóny Vodnářského zvonu speciální velkoplošnou parabolickou projekcí. Filmové záběry jednotlivých skladeb jsou inspirovány každodenním životem. V letošním roce se návštěvníci mohou těšit na novou skladbu Atlantis, která je parafrází na osud kultury, dnes již známou pouze z mýtů. Uvidíte, jako jedni z prvních diváků, světově unikátní fraktální obrazy uvedené v pohyb. V další skladbě koncertu – Patria Deum vás bude provázet pohled do hlubokého i blízkého vesmíru.

Brněnskému publiku se tak nabízí mimořádný kulturní zážitek, možnost setkání s tajuplným rezonančním nástrojem – Vodnářským zvonem Tomáše Pfeiffera a hudebníky světového významu.

Koncert se koná 24. 11. 2018 v 19:00 hod. v Brně, Besední dům, Komenského náměstí 8.