Jedinečná příležitost – v Technickém muzeu v Brně s odborníky u elektronových mikroskopů

Elektronové mikroskpy TMBPřímo na vlastní oči se budou moci návštěvníci seznámit s tím, jak fungují elektronové mikroskopy. K čemu se používají, jaký je rozdíl mezi rastrovacím a prozařovacím mikroskopem a v neposlední řadě i to nejzákladnější, jaký je rozdíl mezi optickým a elektronovým mikroskopem. S odborníky z firmy Thermo Fisher Scientific, která vyrábí tyto přístroje do celého světa, v Technickém muzeu v Brně.

Část expozice TMB s názvem Optika je věnovaná elektronovým mikroskopům, přístrojům, v jejichž produkcí se řadí Brno mezi světové velmoce.13 V ČR se začaly vyrábět v 50. letech 20. století. Výstava představuje nejen mikroskop, který obdržel na světové výstavě EXPO 58 v Bruselu zlatou medaili, ale také další z 60., 70., 80. a 90. let. Jedná se o elektronové mikroskopy přímo z Brna, a to z Ústavu přístrojové techniky Československé akademie věd a z národního podniku Tesla Brno.

A protože v jihomoravské metropoli sídlí tři světové jedničky ve výrobě elektronových mikroskopů, od 15. do 26. 5. se zde konají Dny elektronové mikroskopie. V jejich rámci nabízí TMB jedinečnou možnost setkat se se špičkovými odborníky a přímo s nimi pohovořit na dané téma.

Po tři dny - 16., 17., 18. 5. 2017 každý den od 9.00 do 17.00. Více informací naleznete na www.tmbrno.cz