Štafeta Komety Brno přeplavala La Manche. „Virtuálně".
- 17. září 2013
Plavci Komety Brno jsou na začátku nové sezóny v plné přípravě, ať již na soustředění či v brněnských vodách. Dálkoví plavci mají sezónu téměř za sebou a bazénové plavce čeká náročná příprava.
Několik plavců Komety Brno si zpestřilo přípravu o tomto víkendu ve Slavkově u Brna, kde se na venkovním padesátimetrovém bazénu uskutečnila Virtuální přeplavba kanálu La Manche štafetovým způsobem (33,6 km). Tento netradiční závod se konal již po třetí. Štafeta pod vedením dohledem trenéra dálkových plavců Petra Bukala startovala ve složení Eliška Novotná, Lucie Křížová, Dominik Červinka, Vlasta Čudanová, Petra Bukalová a Simona Bukalová. Poprvé se tak objevila ryze „Komeťácká" štafeta.
Celkem na tento sextet čekalo 672 bazénů v 17-ti stupňové vodě. Startovalo se v sobotu 14. září a teplota se pohybovala v rozmezí 10 – 17°C. Plavci se museli střídat v hodinových intervalech. Předpokládaný čas byl stanoven na 10:20 hod, ale brněnská štafeta dosáhla na čas 9:59:21,4! Díky tomuto skvělému výsledku dosáhla na konečné druhé místo.
Jen pro zajímavost český rekord z roku 2009 na kanálu La Manche Rostislava Vítka (Kometa Brno) je 7:16 hod.
Text: tz, foto: archív KPSP Kometa Brno