Na střechu divadla vylezl primátor i Bolek Polívka

6115479Takřka sportovní výkon podali účastníci středečního kontrolního dne v Divadle Bolka Polívky. Aby se na vlastní oči mohli seznámit se současným stavem stavebních prací, financovaných z příspěvku města, museli i primátor Brna Petr Vokřál stejně jako principál Bolek Polívka a další prolézt úzkým oknem na opravovanou střechu.

Přestože město Brno o čtyřmilionové dotaci pro divadlo rozhodlo teprve nedávno, opravu střechy, kterou zatékalo, se podařilo zorganizovat už do doby divadelních prázdnin. Nová sezona by tak měla začít 3. září už v „novém" bez jakéhokoliv zdržení. „Práce pokračují podle harmonogramu," uvedl ředitel Divadla Bolka Polívky Ondřej Chalupský.

Divadlo sídlící na Jakubském náměstí s novou střechou uspoří v zimě za vytápění a v letních měsících zase nebude hercům a divákům takové vedro. V plánu do budoucna je i klimatizace a další opravy, které zanedbaná budova nutně potřebuje. Až dosud však byly městské investice problematické kvůli tomu, že nebyly dořešeny vlastnické vztahy spojené s komplexem budov, kde mj. je i kino Scala. Divadlo Bolka Polívky sídlí v objektu od roku 1993, ročně jeho představení zhlédne okolo 80 tisíc diváků. Za pronájem objektu platí městu Brnu.

(red)