Jak do Ronda poradí web strážníků

Ještě jednodušší rozhodování mají nyní návštěvníci multifunkční haly v Křídlovické ulici. Přemýšlení, jestli využít individuální, nebo hromadnou dopravu, jim usnadní nová sekce internetových stránek městské policie. Předem se tam dozvědí, při kterých konkrétních akcích v Kajot aréně zpřístupní strážníci velkokapacitní parkoviště ve Vojtově ulici.

Na uvedenou stránku odkazuje modrý banner „Parkoviště u Ronda", který je k dispozici z kterékoliv stránky webu v pravém sloupci. Právě v této sekci se diváci v předstihu dozvědí termíny, kdy bude plocha pro 400 vozidel otevřená.

Využití plochy je bezplatné a řidiče při příjezdu k jednotlivým stáním navádějí strážníci, aby byla kapacita využita nanejvýš efektivně. Díky nově zpřístupňovanému parkovišti se výrazně zlepšila dopravní situace během žádaných událostí konaných v Kajot aréně, dosud bylo velmi obtížné najít v okolí haly místo a řada návštěvníků byla nucena odstavit vozidlo ve velké vzdálenosti nebo kvůli hledání volných ploch promeškala začátek.
Městská policie doporučuje zájemcům sledovat zveřejňované termíny průběžně. Nová data zpřístupnění plochy se mohou objevit například i den před samotnou akcí, a to v závislosti na počtu prodaných vstupenek. Mimo uvedených událostí bude parkoviště Vojtova k dispozici při všech domácích utkáních HC Komety Brno.

Vojtova ulice leží při pohledu z Křídlovické za mostem přes řeku Svratku. Parkoviště je otevřené vždy 2 hodiny před začátkem vybrané akce a nejpozději 1 hodinu po skončení dané akce je nutné je opustit. V případě nedodržení časového rozmezí nebo jiných komplikací využijte tísňovou linku městské policie na čísle 156. Žádáme také o dodržování pokynů strážníků při příjezdu i odjezdu.

Parkoviště ve Vojtově ulici zajistilo statutární město Brno, Odbor dopravy MMB, Brněnské komunikace a.s., Městská policie Brno, Policie ČR a HC Kometa Brno. Posloužilo již například při koncertech kapely Kryštof nebo během vystoupení Alice Coopera.

Text: jag