Sebevraha dostali k lékařům včas, jiný muž na ulici zemřel

Spáchat sebevraždu se rozhodl dvaašedesátiletý muž, který v neděli večer zatelefonoval na linku 156. Strážníkům se svěřil, že už ho nebaví žít a že spolykal léky. Dispečerovi se podařilo zoufalého muže přesvědčit, aby prozradil, kde se právě nachází. „Volající nakonec řekl, že leží na Staré osadě. Nejbližší hlídka muže během pěti minut našla na bývalé tržnici zabaleného do dek pod jedním z prodejních pultů a zjistila, že si vzal dvě plata léků na srdce," popsal mluvčí strážníků Jakub Ghanem. Operační středisko naštěstí již během mužova telefonátu předalo informaci zdravotníkům. Hlídka proto jen upřesnila svou polohu a za okamžik dorazila také záchranná služba. Sanitka muže odvezla na jednotku intenzivní péče a případ strážníci předali státní policii.

Bohužel ani téměř okamžitá resuscitace nezachránila život jednasedmdesátiletému muži. Zkolaboval v sobotu odpoledne přímo před kolemjdoucími v Kolaříkově ulici. Svědci duchapřítomně přivolali strážníky i záchrannou službu. Hlídka městské policie byla nedaleko a okamžitě muži zprůchodnila dýchací cesty a zahájila srdeční masáž. Po příjezdu sanitky pokračovala v resuscitaci lékařka. Ani její úsilí ovšem nebylo úspěšné. Strážníci k zesnulému přivolali hlídku Policie České republiky, která si záležitost převzala.

První pomoc poskytovali strážníci také v pondělí odpoledne v židenické Krokově ulici. Na chodníku uviděli ležet čtyřiapadesátiletého muže s rozraženou hlavou, který podle svých slov uklouzl a upadl. Hlídka ho ošetřila vybavením z autolékárničky a vyrozuměla zdravotníky, kteří muže převezli do nemocnice.

(red)