Opravené hřiště ocení děti z mateřinek i školáci

Další brněnská škola bude disponovat kvalitním sportovním zázemím. Při Základní a mateřské škole Zemědělská v Brně v Černých Polích dojde k opravě již nevyhovujícího sportovního zázemí, které by se mělo za více než pět milionů korun včetně dotace Evropské unie proměnit v moderní a účelné sportoviště.

„Město Brno investuje do revitalizace kapacit určených pro sportování s cílem podpořit pohybové aktivity dětí a mládeže. Díky rekonstrukci hřiště při základní škole na ulici Zemědělské získají děti kvalitní a moderní zázemí nejen pro hodiny tělocviku," řekl první náměstek primátora Robert Kotzian.

Hřiště využívají nejen školáci, ale i jejich mladší kamarádi. Stavba je proto řešena tak, aby vyhovovala oběma skupinám. Zmizí stávající ocelová část oplocení a po opravě podezdívky bude hřiště chránit nový, vyšší plot. Popraskaný a již nevyhovující asfaltový povrch sportovního hřiště bude vykopán a nahrazen novými vhodnými plochami. V severní části řešeného území bude zachováno vyrovnávací schodiště a branka pro přístup školní výuky a dále bude zachován vstup ze západní strany (ulice Břenkova) s uzamykatelnou brankou. Nově budou vytvořeny veškeré zpevněné plochy účelových hřišť a běžeckých tratí, které jsou navrženy se speciálními povrchy vhodnými pro daný účel. V řešeném území dojde také k úpravě stávajících tribun tak, aby bylo možné zajistit zázemí pro návštěvníky sledující případné závody, popř. pro kontrolu ratolestí. V severovýchodní části bude uzamykatelný sklad sportovního náčiní tak, aby byl ulehčen potřebný provoz hřiště. Práce jsou rozplánovány na tři měsíce.

Text: red