Vaňkovka fandí motorkám

V srpnu se na Brno opět upřou zraky stamilionů motocyklových fanoušků. MotoGP se po roce vrací na Masarykův okruh i do Galerie Vaňkovka. Ve čtvrtek 14. srpna si budete moci přijít pro podpisy svých oblíbených jezdců, již od 4. srpna ale budete moci nakouknout doslova do zákulisí MotoGP. Galerie Vaňkovka představí spolu s Automotodromem Brno premiéru výstavy CRASH OUT. O čem bude? To napovídá název. Jednotlivé exponáty vám přiblíží, jak je možné spadnout ve třistapadesátikilometrové rychlosti a nejen přežít, ale nasednout za pár minut na motorku znovu.

Poprvé v České republice budete moci nakouknout pod pokličku unikátní technologie airbagu pro motocyklové jezdce, který vyrábí firma Alpinestars. Jak se kombinézy změnily za poslední dekádu, budete moci porovnat na oblečení tří mistrů světa - Carlose Checy, Caseyho Stonera a současné hvězdy Marca Marqueze. Z čeho je vyrobená závodní helma? A co se s ní stane při pádu? I to se dozvíte, stejně jako proč už se ochranné balíky nevyrábí ze slámy. Exponáty na výstavu CRASH OUT zapůjčili přední čeští i světoví výrobci bezpečnostního vybavení, kteří je dodávají těm nejlepším jezdcům na světě. A samozřejmě vás čekají i závodní motorky jediného českého účastníka MotoGP Karla Abrahama.


Právě on se vám představí i s dalšími jezdci při autogramiádách ve čtvrtek 14. srpna. Jezdce tříd Moto2 a Moto3 budou reprezentovat čeští závodníci Karel Hanika a Jakub Kornfeil. Ze zahraničních jezdců slíbili účast třeba Tom Lüthi z českošvýcarského týmu Interwetten nebo německý jezdec Sandro Cortese. Na podiu v Galerii Vaňkovka je vystřídají hvězdy MotoGP v čele s německou motocyklovou jedničkou Stefanem Bradlem, španělským pilotem Alvarem Bautistou a také s někým z dua továrních pilotů Ducati Calem Crutchlowem nebo Andreou Iannonem.

(red)