Veletrh (nejen) pro expaty – přijďte v sobotu do Tržnice Brno a naberte inspiraci

Co nabízí Brno lidem, kteří přišli ze zahraničí? Jaké mají možnosti, na koho se mohou obrátit, jaké tu fungují spolky? Nejen na tyto otázky zájemcům odpoví vystavovatelé na čtvrtém ročníku veletrhu, který cílí na profesionály ze zahraničí. Brno Expat Fair se uskuteční v sobotu 13. dubna 2024 opět v Tržnici Brno na Zelném trhu.

„Brno se snaží expaty přilákat a také si je udržet, jelikož svými znalostmi a praxí ve zdejších nadnárodních firmách nebo univerzitách přispívají k rozvoji města. Zároveň rozumím tomu, když někdo přijede do cizí země, bez rodiny a zkušeností. Proto jsem ráda, že se lidé z různých koutů světa mohou potkat na sobotním veletrhu, poznat se a zjistit spoustu zajímavých informací o životě v našem městě," uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Akci tradičně pořádá Brno Expat Centre a pro všechny je vstup zdarma. „Jednou z našich strategií je i podpora brněnského centra pro expaty, které poskytuje zahraničním odborníkům informační servis a je jim oporou. Na letošním veletrhu očekávají organizátoři více než 70 vystavovatelů z řad zaměstnavatelů, veřejných i komerčních služeb, škol, klubů a spolků. Ti zájemcům ukážou, co město nabízí. Zároveň oceňuji, že je akce otevřená pro všechny, Brňanky a Brňané mohou například ochutnat tradiční španělskou, řeckou, mexickou nebo jihoafrickou kuchyni," dodala uvolněná zastupitelka města Brna pro spolupráci s výzkumnými organizacemi Anna Putnová.

Akce začíná v 10 hodin a potrvá do 22 hodin. Součástí bude i doprovodný program: promítání Kina Art, workshopy nebo aktivity pro děti. Veškeré informace a odkaz k registraci jsou uvedeny na webu www.brnoexpatcentre.eu/events/brno-expat-fair-2024.  

V Brně v současné době pracuje přibližně 10 tisíc expatů. Jedná se o vysoce kvalifikované pracovníky například ze Slovenska, Itálie, Indie, Velké Británie, Turecka, Řecka, USA a dalších zemí.

(mmb)