Brňané mohou odebírat z Tepláren Brno i elektřinu

Nejen teplo. Už zhruba dva roky si lze Teplárny Brno zvolit také jako dodavatele dalších energií – například té elektrické. „Je to pouze logický vývoj. Už od svého vzniku před více než devadesáti lety brněnské teplárny společně s teplem vyráběly také elektřinu. Co bylo tehdy na svoji dobu velmi progresivním a odvážným řešením, je dodnes považováno za nejvýhodnější způsob výroby," vysvětluje generální ředitel Tepláren Brno Petr Fajmon.

Kogenerace navíc díky lepšímu využití primárního paliva, kterým zatím zůstává v případě brněnských tepláren zemní plyn, snižuje množství vypouštěných emisí CO2. Jedná se tak o ekologický způsob výroby elektřiny, který je šetrný k životnímu prostředí. „Elektřiny vyrobíme navíc mnohem více, než potřebujeme i než prodáme velkým smluvním partnerům. Proto jsme se rozhodli prodávat ji také našim koncovým zákazníkům stejně jako zemní plyn," doplnil Petr Fajmon. Tato nabídka pomohla mnohým lidem již v době vrcholící energetické krize a společnost v ní dále pokračuje.

Plyn sice Teplárny Brno samy pochopitelně nevyrábějí, ale nakupují ho ve velkém od prověřených partnerů a mají ho nasmlouvaný na několik let dopředu. Případně ho dokupují na burze v okamžiku, kdy je cenově výhodný. „Stejně jako elektřinu jsme tedy schopni nabídnout ho lidem za výhodných podmínek. Naši klienti přitom nikdy nebyli na cenovém stropu a naše ceny jsou jedny z nejvýhodnějších na trhu s energiemi," doplnil generální ředitel.

Pokud chcete vědět, jak lze elektřinu a zemní plyn od Tepláren Brno za tyto výhodné ceny nakoupit, můžete vždy v úterý od 8 do 12 a od 13 do 17 hodin využít služeb jejich Klientského centra na Červeném mlýně (Cimburkova 2), kde vám rádi připraví nezávaznou kalkulaci. Obrátit se můžete i mailem na  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. .

(sal)