Brno si připomíná 25 let partnerství se Stuttgartem

Letošní oslavy 25 let partnerství měst Brna a Stuttgartu pokračují. Poté, co německá delegace v čele s primátorem města Fritzem Kuhnem navštívila Brno v dubnu tohoto roku, koncem června zavítá do Stuttgartu také brněnská delegace vedená primátorem Romanem Onderkou.

Brněnská výprava v rámci své cesty navštíví Střední odbornou školu pro chemii, farmacii a ekologii (partnerská škola SPŠ chemická, Vranovská ul., Brno), dále Ferdinand-Porsche-Gymnasium (partnerská škola GML v Brně, zejména v oblasti pěveckých sborů), seznámí se rozvojovým konceptem dopravy 2030 včetně akčního plánu trvale udržitelné dopravy, sehraje se přátelské fotbalové utkání žáků mezi Sportvg Feuerbach a SK Líšeň, navštíví mezinárodní plavecké a atletické závody za účasti brněnských sportovců a společný koncert Stuttgartské filharmonie a Českého filharmonického sboru Brno.

Slavnostní setkání obou primátorů – Romana Onderky a Fritze Kuhna – se uskuteční v pátek 27. června 2014 v 18.00 hodin na stuttgartské radnici, v rámci něhož vystoupí například také žáci ZŠ Antonínská v Brně, pěvecké sbory Gymnázia Matyáše Lercha aj. „Pojí nás opravdu velké přátelství a dlouhá historie, ale také společné projekty a spolupráce zejména v oblasti školství, kultury a rozvoje regionů. Jsem rád, že mnohé školy a spolky již nepotřebují pomoc města, neboť navázaly samostatné vztahy a je na nich, co a jak z nich vytěží v tom dobrém slova smyslu pro své účely," řekl primátor města Brna Roman Onderka.

(tz)