Topná sezona začíná. Energeticko-poradenské centrum Tepláren Brno je tu pro vás

I když ještě počasí v září a často i během října umí ukázat svoji vlídnou tvář, vyhlášku Ministerstva průmyslu a obchodu neoklame: Prvního září začíná topná sezona. Neznamená to sice, že teplárny začnou neprodleně topit, ale musejí být připraveny na to, aby s dodávkami tepla začaly, pokud průměrná denní teplota venkovního vzduchu poklesne pod + 13 °C ve dvou dnech po sobě následujících, a podle vývoje počasí nelze očekávat zvýšení této teploty v dalším dni.

Proto během letní odstávky pracují na údržbě a rekonstrukci svých zdrojů a technologií. Připravit na zimu by se ale měli také obyvatelé bytových domů, aby se vyvarovali nežádoucích „překvapení". Napuštění a odvzdušnění soustavy je samozřejmostí, ale určitě se vyplatí rovněž zkontrolovat provozuschopnost otopné soustavy, těsnost i funkčnost armatur i oběhových čerpadel. Nejvíce regulačních, a zároveň také nejzranitelnějších, armatur se nachází v jednotlivých bytech. Jde o radiátorové ventily s termostatickými hlavicemi.

I když se na rozdíl od loňska zdá, že nastávající sezona bude klidnější, chovat se úsporně se určitě vyplatí. Pokud potřebujete poradit s energiemi, zjistit, jak sledovat spotřebu tepla nebo jak to je s cenovým stropem a platbami, můžete se obrátit na Energeticko-poradenské centrum Tepláren Brno na Červeném mlýně. 

Energeticko-poradenské centrum Tepláren Brno najdete na Cimburkově 2. Pro osobní kontakt bez předchozí rezervace je EPC otevřeno vždy v úterý v čase 8:00 – 12:00 a 13:00 – 17:00, jiný termín je možné si domluvit telefonicky na čísle +420 732 991 583. Využít pro zodpovězení dotazů lze také e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. . Poradenství je bezplatné.
Více informací najdete také na stránce www.teplarny.cz/cs/energiepodlupou

(sal)