S rodinným pasem nyní ušetříte při návštěvě památek

Národní památkový ústav, který se stal novým významným poskytovatelem projektu Rodinné pasy, spravuje největší soubor nemovitého kulturního dědictví České republiky. Stará se celkem o 104 památkové objekty, mezi něž patří hrady, zámky, kostely, kláštery, skanzeny či technické památky, historické zahrady a parky. V rámci nové spolupráce poskytuje rodinám zapojeným do projektu příjemnou slevu ve formě 1 + 1 vstupenka zdarma.

Toto výhodné vstupné poskytuje Národní památkový ústav na řadu z památkových míst, která má ve své správě. Seznam třiceti tří míst, kam mohou rodiny se zvýhodněným vstupným zavítat, je zveřejněn na webu Rodinných pasů http://www.rodinnepasy.cz/cs/s-rodinnymi-pasy-za-kulturou.php.

„Jsme rádi, že se nám podařilo s Národním památkovým ústavem uzavřít spolupráci zrovna v období, kdy naše rodiny plánují dovolené a výlety. Nejenže podpoříme turistiku v České republice, ale také motivujeme rodiny ke společným chvílím stráveným v krásném českém kulturním prostředí," řekl náměstek hejtmana Jihomoravského kraje Roman Celý.

V rámci spolupráce Rodinných pasů a Národního památkového ústavu bylo vyčleněno třicet tři kulturních subjektů, z kterých jmenujme například zámek v Bučovicích, hrad Grabštejn, klášter Plasy nebo gotický kostel v Mostě. Uživatelé Rodinných pasů tak při návštěvě těchto míst zaplatí vždy jedno vstupné a další levnější vstupné jim bude poskytnuto zdarma.

(red)