Městská policie se důkladně připravuje na rizikový fotbalový zápas Zbrojovky s Baníkem

Mimořádnou pozornost věnují brněnští strážníci chystanému fotbalovému utkání mezi Zbrojovkou a ostravským Baníkem. Pořadatelé avizují početnou návštěvu i ze strany příznivců hostujícího celku, a proto, stejně jako Policie ČR, ani městská policie před sobotním zápasem tradičních rivalů neponechává nic náhodě.

Vyčlenila bezmála stovku strážníků, kteří budou preventivně působit už při příchodu fanoušků a mírnit projevy jejich emocí, pokud by směřovaly k napadání nebo ničení majetku. Odradit od výtržností by měla mimo jiné tři štítová družstva a šest psovodů městské policie se služebními psy.

„Věříme tomu, že převáží zdravý sportovní duch a jediné souboje budou ty sportovní na hřišti. Letité jiskření mezi kluby však nemůžeme přehlížet a připravujeme se na různé scénáře vývoje, včetně těch vyhrocených,“ hodnotí Luboš Oprchal, ředitel Městské policie Brno.

MHD je vhodnější

Do bezpečnostního opatření se zapojí hlídky z celého města. Pokyny budou řidiči i chodci dostávat od strážníků dopravní jednotky. Těch dorazí do blízkosti stadionu desítka.

„Přijet autem na takto žádaný zápas je obvykle špatná volba. Motoristy čeká dlouhé hledání parkovacího místa, stání ve frontách před křižovatkami a složitý odjezd po skončení duelu. Posílená hromadná doprava je v tomto případě rychlejší a pohodlnější,“ apeluje Pavel Čermák, 1. náměstek ředitele.