Vánoce na Nové radnici: sem s potravinou do sbírky, odsud s betlémským světlem a bezpočtem zážitků

Už potřicáté zveme Brňany a Brňanky, aby 23. prosince ukončili předvánoční shon a chystání a naladili se adventně návštěvou Nové radnice. Na děti čekají divadelní představení nebo dílničky, zvídavé návštěvníky všeho věku provedeme běžně veřejnosti nepřístupnými sály. Štědrý duch Vánoc podpoří potravinovou sbírku určenou pro klienty Odboru sociální péče.

„Vánoce na Nové radnici si za tři desetiletí našly pevné místo v kalendáři stovek lidí a těší mě, že ti mají zahájení svých vánočních svátků spojeno právě s návštěvou naší akce. Letošní kulaté výročí připomínáme výstavou fotek z loňských ročníků, tak se přijďte podívat, jestli se na nich nenajdete," pozvala primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Celá událost je jako vždy přístupná zdarma a zachovává osvědčený program z loňských let. Po celý den probíhají kulturní vystoupení ve Sněmovním sále, které zahrnuje vánoční pohádky, klauniádu, ale třeba i muzikálové vystoupení Městského divadla Brno. Do historických sálů zájemce zavedou průvodci v rámci komentovaných prohlídek, které začínají mezi 10. a 14. každou půl hodinu u kašny na nádvoří. „Děti, které donesou vlastnoručně vyrobenou ozdobu na stromeček, dostanou malou odměnu. V rukodělných dílničkách se zabaví děti od těch nejmenších, které si budou moct domalovat a vybarvit nebo i vyrobit jednoduché vánoční ozdoby, až po zkušenější holky a kluky, kteří zvládnou i složitější skládanky z papíru nebo přáníčka z více materiálů," doplnila uvolněná zastupitelka pro marketing a PR Kateřina Jarošová.

Pokud chtějí lidé spojit návštěvu Nové radnice s dobrým skutkem, prosíme je o příspěvek do potravinové sbírky. „Potravinová sbírka je určena pro lidi v obtížné sociální nebo v aktuální krizové situaci, například bez rodinného zázemí, v azylových domech, domech na půli cesty atd. Nejžádanější jsou trvanlivé potraviny jako konzervy, paštiky, suchary, instantní polévky, těstoviny, luštěniny, využijeme také základní drogistické zboží jako mýdla, kartáčky, zubní pasty nebo dámské hygienické potřeby. Za příspěvek do potravinové sbírky dostanete malou odměnu od města Brna nebo partnerů akce," přiblížila primátorka Markéta Vaňková.

Při odchodu z Nové radnice si návštěvníci můžou vyzvednout Betlémské světlo (před návštěvou to nedoporučujeme, vstup do vnitřních prostor radnice s otevřeným ohněm je přísně zakázán).

Kompletní informace a program najdete na https://www.brno.cz/w/vanoce-na-brnenske-radnici

(mmb)