Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících. Kompletní výsledky hlasování naleznete na https://paro.damenavas.cz/vysledky-hlasovani

Vítězné projekty:

1. NEBÝT NA TO SAMA – Ženy v onko léčbě II.

2. Onkologicky léčené děti v Brně – II.

3. Klubovny pro děti i seniory v Medlánkách

4. Stromy II

5. Dětské hřiště AKÁTKY

6. Activity Park BRNOcity

7. Chodník z Anthroposu do Nového Lískovce

„Letošní vítězné nápady dokazují trvající zájem Brňanů o pomoc onkologicky nemocným dětem a dospělým, ale i o jiné projekty, které se zdravím souvisejí, jako jsou výsadby stromů nebo aktivity pro děti či seniory. Velmi rád bych poděkoval navrhovatelům projektů i všem, kteří dali své hlasy a zapojili se do rozhodování o zlepšení Brna," uvedl radní Filip Chvátal, do jehož gesce participativní rozpočet Dáme na vás spadá.

Od roku 2017 bylo v rámci participativního rozpočtu Dáme na vás dokončeno 35 vítězných projektů za 63 milionů korun a další téměř tři desítky jsou realizovány. V letošním ročníku Brňané vybírali ze 47 finálových projektů, kterým mohli rozdat svoje hlasy. Na realizaci vítězných projektů 6. ročníku participativního rozpočtu vyčlenilo město Brno 35 milionů korun, kdy letošní maximální limit pro projekt byl 5 milionů korun. To umožnilo Brňanům navrhovat rozsáhlejší i větší projekty.

„U vítězných projektů, které vybrali občané Brna, ihned začínáme s přípravou, abychom je zrealizovali v co nejkratším termínu," doplnil Filip Chvátal.

Podrobnosti o jednotlivých projektech najdete na webových stránkách https://paro.damenavas.cz/