Brno se bude na veletrhu MIPIM prezentovat společně s Prahou, Ostravou a Moravskoslezským krajem

Ve dnech 14.–17. března 2023 se bude ve francouzském Cannes konat veletrh MIPIM zaměřený na oblast investičních příležitostí a realitního trhu. Hlavní motivací návštěvníků veletrhu je setkat se s obchodními partnery, zúčastnit se konferenčního a workshopového doprovodného programu s renomovanými osobnostmi ze světa byznysu a získat přehled o nových ekonomických trendech. Municipality a kraje se obvykle této prestižní platformy účastní s nabídkou konkrétních investičních příležitostí a současně využívají veletržní online databázi pro navazování kontaktů a výměnu informací a zkušeností se zástupci veřejné a soukromé sféry.

„Město Brno bude na veletrhu MIPIM prezentovat projekty chytré čtvrti Špitálka a nové čtvrti Trnitá. Cílem je jak hledání investorů pro Špitálku, tak nabídka konkrétních investičních příležitostí v rámci Trnité," uvedl náměstek primátorky města Brna Tomáš Koláčný.

Brno se dohodlo se zástupci Prahy, Ostravy a Moravskoslezského kraje na společné expozici a prezentaci. Jednotlivé výstavní plochy spolu těsně sousedí a prezentace jako Czech Cities & Regions bude pro návštěvníky veletrhu zviditelněna více než samostatné expozice a prezentace jednotlivých měst a kraje. Společné expozice se zúčastní i další spoluvystavovatelé – partneři z komerční sféry, jejichž příspěvky rovněž sníží náklady na veletrh. Náklady na přípravu a realizaci expozice, které se díky spolupráci měst a také díky partnerům podařilo výrazně zredukovat, nyní činí pro Brno necelé 4 miliony korun včetně DPH. Město ušetří díky realizaci společné expozice nejméně 2 miliony korun.

Organizátorem společné expozice bude statutární město Ostrava.