Město chce od prosince letošního roku zajistit přímé vlakové spojení z Brna na vídeňské letiště

V únoru letošního roku vedení města společně s dalšími organizacemi prezentovalo plán na zajištění přímého vlakového spojení mezi Brnem a letištěm ve Vídni. Následně došlo k jednání se zainteresovanými stranami a k přípravě potřebných podkladů. Tento týden Rada města Brna schválila záměr zajištění pilotního provozu této linky.

„Naším cílem je zajistit lidem z Brna a širokého okolí pohodlné spojení na vídeňské letiště, a to bez přestupu. Linku bychom rádi spustili v pilotním provozu letos v prosinci. Za půl roku její fungování vyhodnotíme a následně se uvidí, zda spojení zachováme na delší časové období," uvedla primátorka Markéta Vaňková.

Pro zajištění pilotního provozu v období prosinec 2022 až červen 2023 bude využita možnost objednání dopravní obsluhy vlaky v limitu 50 tisíc kilometrů. „Na zajištění přímé linky z Brna na vídeňské letiště jsme dostali nabídky dvou subjektů. Ty byly ze strany Odboru dopravy a společnosti KORDIS JMK vyhodnoceny a také konzultovány s vídeňským letištěm a jako výhodnější byla označena ta od společnosti RegioJet. Se zástupci této společnosti budu jednat o konečné podobě spojení a jeho nastavení. Předpokládáme, že by se za půl roku mohlo vypravit až 147 spojů. Ty by jezdily v nižší intenzitě v období od prosince do března, od dubna do června by mohl být provoz intenzivnější," uvedl Petr Kratochvíl, radní pro oblast dopravy.