Z historického centra města zmizí nepořádek z reklamních tiskovin

Nepořádek z poházených nebo větrem rozfoukaných reklamních tiskovin by měl z historického centra města zmizet. Rada města Brna totiž vydala novelu nařízení statutárního města Brna, kterým se zakazuje reklama šířená na veřejně přístupných místech mimo provozovnu.

„Vyhověli jsme městské části Brno-střed, která požádala o doplnění některých druhů komunikačních médií do nařízení města, jímž je regulováno šíření reklamy, a to z důvodu, že chce na území městské památkové rezervace aktivně řešit znečišťování ulic, parků a dalších veřejných prostranství letáky, navštívenkami nebo reklamními tiskovinami a obdobnými materiály. Zákaz takto šířené reklamy se nevztahuje na politické kampaně, tedy na různé informační stánky nebo například na předvolební mítinky," řekla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Uvedené nařízení v současnosti reguluje určitý typ reklamy nejen v historickém centru města na území městské části Brno-střed, ale také na území městských částí Brno-Bohunice, Brno-jih, Brno-sever a Brno – Starý Lískovec. Každá z uvedených městských částí si stanovila konkrétní okruh komunikačních médií, prostřednictvím kterých neadresné šíření reklamy ve své městské části omezuje.