Přibudou veřejné dobíjecí stanice pro elektromobily, rozšíří se i možnost jejich parkování při nabíjení

Veřejné dobíjecí stanice pro elektromobily budou umístěny na nových lokalitách v ulicích Štouračova, Nad Dědinou a Vavřinecká. Zóny E určené k parkování u nabíjecích stanic se navíc rozšíří o devět lokalit po celém Brně. 

„Při plánování umístění nabíjecích stanic pro elektromobily úzce spolupracujeme s Teplárnami Brno. Jejich zástupci také přišli s návrhem rozšířit místa k dobíjení na ulice Nad Dědinou a Štouračova v Bystrci a také na Vavřineckou v Komíně. Příslušné městské části s návrhem souhlasily a nyní po kladném stanovisku od Rady města Brna už nic nebrání umístění stanic ve zmíněných lokalitách. Postupně tak rozšiřujeme síť míst, kde si budou moci majitelé elektromobilů pohodlně dobíjet své vozy," vysvětlila primátorka města Markéta Vaňková. Celkem nyní bude v Brně už 19 lokalit pro umístění dobíjecích stanic.

Radní dnes také souhlasili s rozšířením tzv. zóny E do dalších devíti lokalit. „Zóna E slouží k parkování elektroaut, která se v danou chvíli nabíjí. Řidiči si musejí pro stání v této zóně zřídit oprávnění, které je bezplatné. Podle typu místa zde mohou stát buď 4 hodiny, nebo 24 hodin. Nově do této zóny zařazujeme parkovací místa na Galandauerově, Novoměstské, Pod Kaštany, Pod Nemocnicí, Purkyňově, Svážné, Švermově a Vaňhalově," upřesnil radní pro oblast dopravy Petr Kratochvíl.

Mgr. Anna Dudková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 272
mobil: +420 770 179 563
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Brno 27. 7. 2022

Nejnovější tiskové zprávy
Soutěž na výběr zhotovitele Janáčkova kulturního centra může být zahájena
Radní města Brna dnes vzali na vědomí hotovou projektovou dokumentaci k výstavbě koncertního sálu Janáčkova kulturního centra. Stavba sálu naváže na již zrealizovanou 1. etapu podzemních garáží. Zakázku město Brno zadá spolu se společností Brněnské komunikace, a. s., která bude na základě platné smlouvy o spolupráci zadávací řízení organizovat a na předmětné stavbě rovněž zajišťovat funkci správce stavby.

Město chce na Sadové vybudovat domov pro osoby se zdravotním postižením
Třicet šest lůžek pro osoby se zdravotním postižením nabídne nový objekt, který se město Brno chystá vystavět v královopolské oblasti Sadová. Nové zařízení by nahradilo to dosluhující na ulici Terezy Novákové. Radní dnes schválili investiční záměr tohoto projektu.

Sluneční energii a kvalitní paliativní program nabídne Domov pro seniory Vychodilova
Domov pro seniory na Vychodilově čekají v nejbližší době dvě zásadní události. V návaznosti na získání dotace od Jihomoravského kraje bude v zařízení rozšířena paliativní péče a projekt městské společnosti SAKO Brno SOLAR zabývající se instalací fotovoltaických panelů bude pokračovat právě na budovách domova. Obě smlouvy dnes projednali a schválili radní města Brna.

Participativní rozpočet do škol vstupuje do třetího ročníku. Na žákovské nápady město pošle skoro dva miliony korun
Zapojit děti do rozhodování, zvyšovat jejich zodpovědnost, probudit v nich zájem o školu a o její prostředí, dát jim možnost zlepšovat věci kolem sebe, učit je demokratickým principům – takové jsou základní cíle projektu Participativní rozpočet do škol. Radní dnes doporučili zastupitelům schválit zapojeným školám pro ročník 2022/2023 příspěvek ve výši 1,68 milionu korun.

Aktuality
Brněnský metropolitan
Tiskový servis
Kontakty
Magistrát města Brna
Dominikánské nám. 196/1
601 67 Brno
Tel.: 542 172 493
2022 © Statutární město Brno
Všechna práva vyhrazena - použití obsahu nebo jeho částí je možné pouze se souhlasem Magistrátu města Brna.