Bazén za Lužánkami zcela přerušil provoz. Důvodem je výstavba nového 25metrového bazénu

Areál Městského plaveckého stadionu Lužánky se téměř na rok zcela uzavřel. Důvodem je výstavba nového 25metrového bazénu, který navazuje na stávající 50metrový bazén.

Provozovatel areálu, jímž je městská společnost STAREZ – SPORT, a. s., využije odstávku efektivně. Dojde k opravě skokanské věže i původní bazénové vany. Celý areál se tak díky novostavbě dočká vylepšení, která ocení jak veřejnost, tak profesionální plavci.

Provozovatel brněnských sportovišť STAREZ – SPORT, a. s., se postará o úpravy vstupní haly a šaten. Úplné přerušení provozu stávajícího bazénu je nevyhnutelné zejména kvůli technickému napojení nového 25metrového bazénu na stávající padesátku. Tyto práce nyní intenzivně probíhají. Otevření nového a zmodernizovaného komplexu obou bazénů je předběžně naplánováno na začátek letních prázdnin 2023. Bazény budou mít společný vstupní prostor, pokladny a šatny. Jediná padesátka v Brně byla postavena v roce 1978, projekt výstavby nového 25metrového bazénu je vyčíslen na 248 milionů bez DPH.

Dlouhodobější odstávkou dojde k výraznému snížení kapacit pro plavecké sporty, čehož si je provozovatel dobře vědom. Při obsazování ostatních bazénů provozovaných městskou společností STAREZ – SPORT, a. s., bude prioritou zajištění plavecké výuky základních a středních škol ve městě Brně. Současně se společnost v rámci kapacit bude snažit vyjít maximálně vstříc plaveckým oddílům i veřejnosti. Jednotlivé subjekty daly své požadavky, současně jim byly nabídnuty i všechny možné volné časy s ohledem na zachování prostoru i pro příchozí veřejnost.

Celý plavecký komplex včetně modernizovaných přilehlých ploch, chodníků a parkovacích míst poskytne návštěvníkům širokou nabídku plaveckých sportů. Vznikne tak místo vhodné jak pro rodiny s dětmi, tak i pro konání mezinárodních plaveckých závodů a soutěží.

(mmb)