Brno vyšle výpravu na Mezinárodní dětské hry

54th International Children´s Games 2022, tedy 54. Mezinárodní dětské hry, se letos konají v britském Coventry v polovině srpna. Město Brno bude reprezentovat výprava ve sportovních odvětvích atletika, plavání, basketbal a tenis.

Mezinárodní dětské hry jsou velkou sportovní událostí, které se účastní přes 1 500 mladých sportovců. Soupeří se v sedmi disciplínách – lezení, stolní tenis, plavání, atletika, tenis, fotbal a basketbal. Smyslem mezinárodní akce pro mladé sportovce z celého světa není jen sportovní zápolení, ale i boření kulturních bariér při vzájemném setkávání a doprovodném programu.

„Sport je nejen nástrojem pro kultivaci těla i ducha, ale také významným zdrojem sociální interakce a mezinárodního porozumění. Proto mě velice těší, že Brno vyšle na akci svoji výpravu 17 sportovců, kteří budou nejen bojovat o medaile, ale především sbírat zajímavé životní a kulturní zkušenosti, jež v budoucnu jistě uplatní," uvedl radní pro oblast školství a sportu Jaroslav Suchý.

První ročník tohoto podniku uspořádal slovinský sportovní instruktor Metod Klemenc již v roce 1968. Od roku 1994 jsou kromě letních her pořádány i zimní.

(mmb)