Game Access Conference chce udělat z města mekku herního vývoje

Zařadit Brno mezi světová města proslulá herním vývojem, takový je cíl Game Access Conference 2022. 

„Základem Game Access je sdílení poznatků a prohlubování odborných znalostí přítomných vývojářů. To probíhá primárně formou přednášek a diskuzí u kulatého stolu, jež se týkají nejnovějších trendů a technik v průmyslu, ale také širší teorie či historických reflexí. Letos bude na Game Access přednášet přes 50 vývojářských veteránů z celého světa. Cílem konference je podpořit svět herního průmyslu, a to především v ČR, propojit česká a zahraniční herní studia a zvýšit kvalitu i kvantitu lokálních vývojářů. Finální ambicí projektu je zařazení Brna mezi světová města proslulá herním vývojem, jako jsou například Helsinky nebo Montreal," uvedl náměstek primátorky Tomáš Koláčný.

Konferenci od jejího vzniku navštívilo více než 3 300 herních vývojářů, 800 herních firem a 200 nezávislých herních studií. Do Brna díky ní zavítaly takové vývojářské legendy jako John Romero (série DOOM), David Brevik (Diablo) či Chris Avellone (Fallout).

Pořadatelé počítají s tím, že se do konference zapojí minimálně 100 institucí (školy, univerzity, spolky, firmy), za dva dny se uskuteční 50 přednášek, diskuzí a workshopů. Na výstaviště by mělo dorazit minimálně 300 zástupců herních společností a IT firem, což umožní řadu obchodních jednání a pohovorů.

O podporu projektu Game Access Conference 2022 ve výši 650 tisíc korun město požádala společnost GameDev Area. Herní konference se letos bude konat popáté, a to v termín 27. a 28. května na brněnském výstavišti.

(mmb)