Nový park v Komárově získá jméno v anketě. Navrhovat můžete od září

Jméno nového parku v Komárově vyberou obyvatelé Brna, své návrhy může zaslat každý občan. Následně se pro některý z pěti návrhů, které postoupí do finále, bude hlasovat na stránkách BrnoId. 

Kolem koryta Staré Ponávky v Komárově při ulici Kalová vznikl místo parkoviště a výběhu pro psy nový park. Otevřen veřejnosti byl loni v květnu. Říčka se proměnila z regulovaného toku do přírodnější podoby umožňující návštěvníkům parku přístup k vodě. K hladině se dostanete přímo z mola nebo z pobytových schodů, k odpočinku také vybízí nový mobiliář. Ten zahrnuje kromě laviček i dřevěná lehátka umístěná po obvodu centrální louky. Dalším cílem obnovy byly stromy a keřové patro, na březích byly vysázeny byliny korespondující s rázem parku.

„Novému parku chybí už jen poslední, ale neméně důležitá věc – jméno. O něm bude moci rozhodnout každý Brňan ve dvoukolové anketě. Její první část bude sběrová a potrvá od 1. do 30. září. Z platných návrhů pak odborná porota vybere pět finalistů, pro něž budete moci hlasovat na webu BrnoId. Svůj návrh do závěrečného hlasování poskytne i městská část Brno-jih. Autor vítězného názvu se může těšit na věcnou cenu," uvedl první náměstek primátorky města Brna Petr Hladík.

V prvním kole bude hlasování probíhat na webu https://apl.brno.cz/anketa-park/.  Druhá část ankety – výběr z pěti návrhů názvu parku – se uskuteční na https://www.brnoid.cz/cs/

Hlasovat i navrhovat nové jméno parku mohou osoby starší 18 let. Návrh může obsahovat maximálně 5 slov, nesmí být použito jméno žijící osobnosti a autoři se musí vystříhat vulgárních a nevhodných výrazů. Názvy, které budou porušovat daná pravidla, budou ze soutěže vyřazeny. Vítěze ankety bude poté schvalovat Zastupitelstvo městské části Brno-jih, Pracovní skupina pro názvosloví města Brno a Zastupitelstvo města Brna.