Music Point vstoupil do čtvrtého ročníku

Radnice městské části Brno-střed ve spolupráci se svým kulturním a vzdělávacím střediskem vyhlásila čtvrtý ročník hudebního projektu Music Point. Ten je určen začínajícím či méně známý hudebníkům i skupinám a má jim umožnit vystoupení v rámci akcí pro veřejnost.

Zahrát si může téměř každý, kdo se přihlásí prostřednictvím webových stránek projektu www.music-point.cz, přičemž nejsou omezeny žádné hudební žánry. Přestože se nejedná o hudební ani talentovou soutěž, určitá míra dramaturgických korekcí probíhá – vyřazeny jsou zjevné provokace, opravdu výrazně málo zdatní interpreti a čistě teoreticky i takové produkce, jejichž texty by byly na hranici platné legislativy. Kompletní realizace vystoupení probíhá na náklady pořadatelů, kteří hradí administrativu, autorské poplatky, ozvučení, pronájem pódia či pořadatelskou službu. Vyplácen je i symbolický honorář za vystoupení.

V roce 2014 si opět mohou muzikanti zahrát na akcích pro rodiny s dětmi, vystoupit na slavnostech a festivalech v centru Brna nebo si domluvit hraní v Klubu Leitnerova.

Nápad vytvořit Music Point - místo pro dobrou muziku v centru Brna - vznikl začátkem roku 2011. Původně se mělo na náklady radnice městské části Brno-střed zakoupit jen základní technické vybavení, jako jsou kytarové či basové zesilovače, a dohodnout místo, kde by si mohli začínající muzikanti zahrát. Nakonec dostal premiérový Music Point podobu stálého pódia na náměstí Svobody u Morového sloupu, odkud zněla po celé léto, téměř každý pátek, pestrá směsice žánrů. A první ročník projektu zakončil festival v parku na Moravském náměstí, na němž své hudební umění předvedlo sedm účinkujících. Druhý rozšířený ročník Music Pointu dostal celoroční podobu – výrazně přibylo míst a akcí, na nichž se dalo vystoupit. V roce 2012 se tak do projektu zapojilo 40 účinkujících a uskutečnilo se 80 vystoupení. O rok později se přihlásilo 44 interpretů a souborů a proběhlo 84 vystoupení.

(tz)