V Králově Poli vznikne nový park z participativního rozpočtu

Na novou rekreační zónu se mohou těšit obyvatelé čtvrti Sadová v Králově Poli. Radní dnes vybrali dodavatele Nového parku, kterým bude firma Kavyl, s. r. o. Nový park pro Sadovou je vítězným projektem třetího ročníku Dáme na vás.

„Nový areál se zaměří hlavně na teenagery, kterým bude věnovaná motoricko-lanová část, o něco menší prostor bude vybavený zase speciálně pro malé děti. Zbytek areálu bude sloužit jako rekreační zóna s lavičkami, stolky a jiným příslušenstvím," řekl náměstek Tomáš Koláčný.

Na místě byl dříve, jak název napovídá, ovocný sad. Odkaz na původní ráz lokality byl posuzován při výběru nejvhodnějšího návrhu. V projektu je proto i výsadba zeleně.

Projekt parku se stal čtvrtým vítězným projektem 3. ročníku Dáme na vás s celkovým počtem 2 165 hlasů. Náklady dosáhnou 2 541 000 Kč, včetně 3leté udržitelnosti.

„Jsem vděčný za každý projekt, který oživuje veřejný prostor. Obzvláště pak v těch lokalitách, ve kterých ještě není tolik příležitostí trávit čas venku, ať už s rodinou, nebo s přáteli," doplnil náměstek Tomáš Koláčný.

Aktuální postup v realizaci vítězných projektů z prvního, druhého a třetího ročníku Dáme na vás můžete sledovat na webu https://damenavas.brno.cz/realizace-projektu/