Strážníci a policisté pátrali po čtyřech zelených mambách, oznámení se nepotvrdilo

Brněnští strážníci ve čtvrtek večer po žádosti operačního střediska Policie České republiky spolupracovali při prověřování neobvyklého, ale závažného oznámení. Žena, která zatelefonovala na tísňovou linku 158, sdělila, že ji v blízkosti Veterinární a farmaceutické univerzity oslovil rozrušený muž a sháněl se po klinice plazů. Údajně mu ve Slovinské ulici utekly čtyři mamby zelené, tedy prudce jedovatí exotičtí hadi. Hned poté, co tato slova dořekl, odběhl neznámo kam. Kromě státních policistů proto ihned zamířily na místo i tři hlídky městské policie, mezi nimi i vozidlo odchytové služby.

Městská policie kontaktovala i specialistu na hady, který společně se strážníkem tímto vozidlem jezdil. Strážníci i policisté hodinu a půl systematicky prohledávali celou širší oblast doslova ulici po ulici a pečlivě se zaměřovali i na koruny stromů, v nichž se mamby jako lovci ptáků obvykle pohybují. Na místo se strážníci vraceli i během noci a rána, hada však nikde nespatřili. S ohledem na výsledek intenzivního pátrání je krajně nepravděpodobné, že by se hadi v Králově Poli skutečně pohybovali.

Strážníci tuto informaci zveřejňují především z preventivních důvodů, není tedy nutné se znepokojovat. Mamby zelené se lidem snaží vyhýbat. Útočí zpravidla jen v ohrožení nebo při neodborné manipulaci. S informacemi, které by mohly přispět k objasnění nezvyklého oznámení, se mohou svědci obracet na linku 156 nebo 158.

(jag)