Místní v Kovářské ulici dojedou autem ke svým nemovitostem

Už od čtvrtka se otevřela větší část ulice Kovářská pro místní obsluhu a zásobování. Silnice včetně příjezdů k domům a parkovacích ploch se zpřístupnila lidem, kteří v oblasti žijí a vlastní nemovitosti. Rada města schválila dohodu o užívání části komunikace, která v minulých měsících prošla rekonstrukcí v souvislosti s projektem Tramvaj Plotní.

Otevřít dotčenou část Kovářské ulice pro vozidla místní obsluhy a zásobování se město rozhodlo na základě celkového dokončení rekonstrukce v této ulici. Pokračovat budou jen některé dílčí práce. Rozhodující byla také žádost městské části Brno-jih o uvedení dokončené části stavby do provozu. Řidiči se do ní dostanou z ulice Dornych.

„Podle návrhu zhotovitele stavby bude v rámci zprovoznění zaveden režim staveniště s vjezdem dopravní obsluhy od 11. července. Účelem je zpřístupnění komunikace v ulici Kovářská včetně příjezdu k nemovitostem a parkování jejich vlastníků," upřesnil radní pro investice David Grund.

Rekonstrukce v této ulici byla součástí strategického projektu města Tramvaj Plotní. Jeho cílem je přesunout tramvajovou trať z Dornychu na Plotní. Ulicí Dornych tak budou projíždět pouze auta, což bude mít příznivý vliv na plynulost dopravy v této vytížené části města. Počítá se také s rekonstrukcí inženýrských sítí, chodníků a vysázením zeleně. Celý projekt Tramvaj Plotní vyjde na více než 1 miliardu korun.