Dáme na vás: Brňané podali 114 projektů, podporu veřejnosti získalo 90 z nich

Úvodní dvě fáze brněnského participativního rozpočtu Dáme na vás jsou u konce. V první fázi mohli Brňané podávat své návrhy pro lepší město. V termínu jich bylo podáno 114 v celkové hodnotě 203 milionů korun. Částka tedy ve srovnání s uplynulými ročníky opět vzrostla. Do konce května z těchto projektů veřejnost svým lajkem na webu nebo podpisem na podpisovém archu podpořila 90. Jejich realizace by vyšla na 174 milionů.

V těchto dnech se budou projekty zabývat zástupci odborů Magistrátu města Brna, kteří posoudí jejich proveditelnost. Následně budou projekty zaslány k posouzení vedení městských částí, do kterých svým umístěním spadají. Tato fáze bude trvat do 30. září. Projekty, které budou shledány proveditelnými, postupují do velkého finále. Lidé z nich budou vybírat vítěze od 1. do 29. listopadu. Na vítězné projekty město vyčlenilo z rozpočtu 35 milionů korun.

„Jsem velmi rád, že občané města Brna projevují takový zájem o navrhované projekty. Nejvíc podporují sportovní aktivity – hřiště, kluziště, cyklostezky –, ale myslí také na přírodu. Revitalizují různá místa ve svém okolí, zajímají se i o chodníky a parkoviště. Podpořili rovněž nápady pro zdravotně postižené a nemocné děti. Všechny projekty si kdokoliv může prohlédnout v galerii na webu Dáme na vás," uvedl náměstek primátorky pro participaci obyvatel Tomáš Koláčný.

Spolu s posuzováním návrhů z tohoto ročníku se soustavně pracuje na realizaci finálových projektů z loňských let. Hotová díla můžete vidět v Řečkovicích, Novém Lískovci, Tuřanech, Medlánkách nebo v centru města. Svému dokončení se blíží také taneční altánek v parku Anthropos nebo amfiteátr v Čertově rokli. U finalistů z loňského roku „Zámecké hřiště v Zámeckém parku" v Medlánkách nebo „Pumptrack pod Pekárnou" v Bystrci vrcholí projektová fáze a dolaďují se poslední detaily tak, aby se ještě v průběhu prázdnin mohlo začít s výstavbou.

Aktuální informace o průběhu realizace vítězných projektů nebo o proveditelnosti letošních nápadů se lidé dozvědí na webové stránce www.damenavas.brno.cz  nebo na Facebooku Dáme na vás.