V opravené školce čeká na předškoláky stovka míst

Stovku nových míst pro předškoláky nabídne zrekonstruovaná budova mateřské školky na Bieblově 16. Zřejmě nejočekávanější letošní stavbu městské části Brno – sever čeká 11. prosince slavnostní otevření, kdy si v době od 15 do 18 hodin mohou prostory mateřinky prohlédnout nejen rodiče budoucích žáčků.

Rozšířený počet míst pro předškolní děti se setkal s velkým zájmem rodičů, kteří své ratolesti přišli zapsat v prvním prosincovém týdnu. „Jsem ráda, že jsme splnili náš slib, tedy že budovu zprovozníme v tomto školním roce. Po nové třídě, která od září rozšířila kapacitu školky na Slavíčkově, je Bieblova 16 dalším důkazem, že zvýšení nabídky míst pro předškolní vzdělávání je jednou z našich priorit," říká starostka městské části Brno-sever Sabina Tomíšková.

Objekt na Bieblově 16 už jako mateřská škola sloužil přibližně do začátku 90. let. Současná rekonstrukce, nutná pro jeho navrácení původnímu účelu, si vyžádala náklady přes 30 milionů korun. Částkou více než 4 miliony se na ní podílelo statutární město Brno, provedené zateplení navíc městské části umožňuje ucházet se o 7 milionů z operačního programu Ministerstva životního prostředí ČR Zelená úsporám.

(red)