Strážníci zajistili a předali státní policii tři muže, kteří se uspokojovali na veřejnosti

Tři údajné exhibicionisty vypátrali a dopadli během čtyř dnů brněnští strážníci. Muži, které městská policie nezávisle na sobě chytila, se shodou okolností chovali velmi podobně. V úterý ráno 19. listopadu přijalo operační středisko oznámení o mladíkovi, který v centru města masturboval před mateřskou školou. Hlídka Jednotky operativního zásahu se sešla se svědkyní a nechala se navést až k podezřelému jednatřicetiletému muži. Strážníci ho zajistili a našli ještě další Brňanku, která je ochotná podat svědectví.

Velmi znepokojené byly také už den předtím v poledne zdravotní sestry a další personál Úrazové nemocnice. Už poněkolikáté se prý v parku na Kolišti uspokojoval čtyřiapadesátiletý muž, hleděl přitom do oken nemocnice a maskoval si obličej šátkem. Operační středisko hned po přijetí oznámení vyslalo do středu města hlídku a předalo jí telefonní číslo na svědkyni. Žena podezřelého podrobně popsala a strážníci ho díky tomu vypátrali v ulici Za Divadlem.

Už v sobotu večer kontaktovali městskou policii svědci, kteří nedaleko chrlického nádraží zpozorovali obnaženého a ukájejícího se muže. Strážníci si vzali jeho popis a blížili se k uvedenému místu, právě když podezřelý nasedal do auta. Pohotově na to zareagoval personál železniční stanice, který spustil závory a muži jeho útěk značně zkomplikoval. Strážníci za pomoci další přivolané hlídky třicetiletého mladíka dopadli.

Všechny tři muže předali brněnští strážníci státní policii pro důvodné podezření ze spáchání trestného činu. Městská policie zaznamenává během roku oznámení o exhibujících lidech spíše výjimečně. Přijetí tří oznámení během takto krátké doby je velmi neobvyklé, obzvláště když se ve všech případech potvrdila. Nejčastěji přijímají strážníci na tísňové lince podobné informace převážně v létě, přesto se měsíčně jedná o jednotlivá volání.

(jag)