VIDA! chystá podzim plný novinek. Pro školáky, studenty i dospělé

vidaZábavní vědecký park VIDA! jde na podzim vstříc novinkám a nabídne i několik tradičních akcí. Od působivé výstavy odhalující fungování lidského mozku, přes nové školní programy a dílny s pokusy, večerní Rande s vědou až po oblíbený VIDA! After Dark a Bastlfest – festival kutilství pro rodiny.

V Městském divadle Brno vás v přivítají rovnou dva Hamletové

hamletNovou sezónu Městské divadlo Brno zahájí nejproslulejší tragédií Williama Shakespeara. Princ Hamlet se stal nejznámějším, byť fiktivním dánským hrdinou, nesmrtelně se vepsal do dějin literatury, divadla i přemýšlení o světě a jeho příběh stále vybízí k pokusu o nalezení odpovědí na otázky, jež jsou v něm vetknuty.

Jan Bedřich a jeho hosté se představí v nové pravidelné talkshow Štatltalk

cabaretZapomeňte na obyčejné večery! Přichází nová brněnská talkshow, která vás zcela pohltí: Štatltalk s charismatickým moderátorem Janem Bedřichem. Každé poslední pondělí v měsíci vás zveme na inspirativní setkání v luxusním prostředí Cabaretu des Péchés na Dominikánském náměstí v Brně.

Rezidence Café Kaprál láká na Arnošta Goldflama i na bytové divadlo

capralLiterární salon Rezidence Café Kaprál, jenž byl otevřen v září roku 2022, pokračuje se svým programem i během podzimu 2023. Těšit se můžete na večer věnovaný Zeno Kaprálovi, který proběhne 18. 10., kdy do Rezidence přijedou na svého přítele zavzpomínat Karel Fuksa a Arnošt Goldflam, i na večer věnovaný odkazu Milana Kundery.

Příroda ve městě či podzimní svátky na Autentických prohlídkách s průvodci

gabzdylBabí léto i podzim stále přejí procházkám na čerstvém vzduchu. Poznávejte s průvodci TIC BRNO známé i neznámé příběhy, osudy lidí i budov. S Autentickými prohlídkami města můžete také oslavit významné dny nebo si jít zaběhat a spojit tak příjemné s užitečným. V podzimní sérii vás čeká 21 témat.

Vydejte se po stopách Evy Kmentové s Domem umění

kmentováV Domě umění města Brna vrcholí přípravy na výstavu Eva Kmentová, retrospektivu jedné z nejdůležitějších postav českého poválečného umění, u nás i v zahraničí oceňované sochařky. „Oproti retrospektivě konané v Praze v letech 2006/2007 má současná výstava výběrovější charakter. Není inventurou dosud neznámého či nezřetelného celku, ale vybírá z něj několik formálně, tematicky a časově definovaných souborů," prozradil ke koncepci výstavy její kurátor Tomáš Pospiszyl.