Akrobati mezi obrazy - Cirk La Putyka se představí v brněnské galerii

A0-CLV2. a 3. 10. 2014 ve 20 hod.
Richard Adam Gallery

Ostré sekery a šipky, nové disciplíny, živá hudba, projekce, akrobatická vystoupení – to vše čeká návštěvníky představení, s nímž do Brna přijíždí Cirk La Putyka. Oslnivou show předvede v prostorách bývalé továrny, mezi sbírkou moderního umění – v Richard Adam Gallery (RAG). Představení se koná 2. a 3. října vždy ve 20 hodin.

„Do Brna se divadelníci chystají s mezinárodně obsazeným představením, které si od své premiéry vydobylo uznání u nás i v zahraničí. Představení RISK je esencí fantazie a svobody pohybu v omezení, plné kontrastů, barev a emocí. Těšíme se, jak představení oživí galerii i po setmění," uvedla ředitelka RAG Petra Lekešová.

Cirk La Putyka je souborem, který se profesionálně věnuje žánru nový cirkus. Snaží se překračovat hranice mezi akrobacií, moderním tancem, loutkovým divadlem, koncertem a sportem. Vytváří vlastní specifickou poetiku a svůj pohled na žánr. „Pro Cirk La Putyka je důležitá nejen profesionalita v jednotlivých divadelních a cirkusových číslech, ale i téma, příběh a sdělení. Představení Risk vzniklo v rámci projektu LACRIMAE, dlouhodobé spolupráce špičkových zahraničních souborů. Projekt byl realizován ve třech regionech, které korespondují s myšlenkou trojúhelníku – ve Švédsku (Cirkus Cirkör), České republice (Cirk La Putyka) a Francii (Cahin Caha)," uvedl režisér inscenace Rostislav Novák.

Vystoupení Cirku LA PUTYKA potěší brněnské fanoušky a také symbolicky zahájí speciální projekt LIVING FACTOR(Y), který RAG chystá spustit právě v říjnu. „Richard Adam Gallery rozšiřuje svou galerijní činnost o další kulturní aktivity, jako například koncerty, akce spojené s módou a designem, divadlo, tanec. Akce jsou jako šité na míru jedinečnému prostoru původní továrny," doplnila Petra Lekešová.

Text: tz, foto: Archív RAG