Studenti Masarykovy univerzity přeletí nad kukaččím hnízdem

00 Ratchedova s21. 5. 2014, 19: 00
kino Scala

Ať je to ten nebo ten, ten musí jít z kola ven, křičí děti ve známém rozpočitadle. Jednoduchá básnička, která ale skrývá znepokojivé poselství. Někdo to tady odnese...

I tohle je jedno z témat známého románu Vyhoďme ho z kola ven, který Dale Wasserman převedl do divadelní podoby. Pro potřeby divadelního souboru ProFIdivadlo scénář dramaturgicky upravil spisovatel a literární vědec Josef Prokeš.

„Je to hra o totalitě a strachu, ale i o naději, svobodě a její ceně – o tom, co je za ni potřeba zaplatit, " říká Pavel Havelka, jeden z režisérů ProFIdivadla, o připravovaném představení Přelet nad kukaččím hnízdem.

Hra nás přivádí do státní MG 2295 s psychiatrické léčebny kdesi na severozápadě USA, kde panuje despotická vrchní sestra Ratchedová. Místní pořádek naruší až příchod provokatéra a exhibicionisty Patricka McMuphyho, který je rozhodnutý nenechat se zkrotit.

„Nečetl jsem knihu, ani jsem neviděl film, ale ta hra se mi zatraceně líbí," říká František Fiala, který ztvární hlavní roli v představení, Patrika McMurphyho. To přesně odpovídá i autorskému záměru – chtějí se od filmu i knihy odlišit.

Divadelní soubor ProFIdivadlo působí na Masarykově univerzitě již3-24-2014 036 s řadu let, od ostatních divadelních souborů se ale hodně liší. Herci i celý tým divadla se každý rok mění a divadlo se tak otevírá pořád novým lidem. Že odvádí dobrou práci, se můžete přesvědčit už 21. května v kině Scala. Představení začíná v 19 hodin.


Vstupné dobrovolné!

Více informací na stránkách www.profidivadlo.cz nebo e-mailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. .

Text: red, foto: archív ProFIdivadla