JazzFestBrno zatím kvůli covidu-19 alespoň na obrazovkách

jazzPořadatelé festivalu JazzFestBrno musí vzhledem k aktuálním opatřením v Česku i ve světě opět měnit plány. „Jazz je hudba plná improvizace a podobně nyní improvizujeme i my jakožto pořadatelé. Sledujeme epidemiologickou situaci u nás i ve světě a průběžně na ni reagujeme. V březnu se žádný festivalový koncert neuskuteční. Termíny dalších koncertů plánovaných na letošní jaro zatím držíme, ale vzhledem k současné situaci řešíme i možnosti náhradních termínů," říká k aktuální situaci umělecký ředitel festivalu Vilém Spilka.

Pořadatelé věří, že se jim podaří uskutečnit červnovou oslavu 20 let festivalu v Divadle Husa na provázku, kde na několika scénách zahraje řada českých kapel. Zároveň hledají cesty, jak podpořit českou scénu a potěšit fanoušky i v tomto složitém období. „Na konci roku 2020 jsme natočili hned pět koncertních záznamů v originálních kulisách Divadla Husa na provázku (Vilém Spilka Quartet), studia České televize (Dan Bárta, Robert Balzar Trio a Kornél Fekete-Kovács; Cotatcha Orchestra a Lenka Dusilová; Ondřej Pivec Project) a v architektonicky poutavém pavilonu Morava na brněnském výstavišti (Nikol Bóková Trio)," prozrazuje Spilka. Koncerty odvysílá v průběhu jara ČT Art a festival prostřednictvím vlastních komunikačních kanálů.

Konkrétní termíny vysílání jsou zatím v jednání. Vedle toho připravuje pro fanoušky českého jazzu na duben ještě jedno překvapení, díky němuž si budou moci v budoucnu vybranou hudbu užívat i doma. „Souběžně pracujeme na programu a konceptu festivalu jako takového. Kulaté jubileum a současná situace, která živou kulturu dočasně paralyzovala, jsou dobrou příležitostí podívat se na festival z nadhledu a posunout jej do další životní etapy," dodává Spilka.