Exkurze vede nervy města

Každé úterý v 15.00 a 16.15 hodin a každou první sobotu v měsíci od 10 a 11.15 hodin

Zajímavý po(d)hled do historie nabízí nedávno zpřístupněný druhý prohlídkový okruh v brněnských kolektorech. Společnost Technické sítě Brno, která jejich síť pod moravskou metropolí spravuje, tak připravila nejen Brňanům, ale i turistům další netradiční atrakci.

Zatímco první úsek prohlídkové trasy, zpřístupněný vloni, je prezentací moderní technické stavby, jejího provozu, údržby a využití pro fungování moderního města, prodloužená část vychází z jiného pojetí. Návštěvníci se seznámí s historickým vývojem jednotlivých technických podzemních staveb na území Brna.

Trasa rozšířeného okruhu, jehož délka činí
1100 metrů, vede mimo jiné pod ulicemi Josefská, Masarykova, Orlí, Radnická či
Minoritská. Stejně jako u prvního okruhu je vstup i výstup v ulici Josefská za centrem Letmo. Některé chodby se navíc změnily v muzejní prostory a návštěvníci si mohou prohlédnout například nálezy ze studny na Špilberku, fragmenty studní nebo různé pracovní předměty využívané v podzemních stavbách. Křižovatky chodeb jsou osazeny speciálními tabulemi, na nichž je možné sledovat, jak se historicky měnily názvy ulic.

 

Exkurze v kolektorech se konají vždy v úterý v 15.00 a 16.15 hodin a každou první sobotu v měsíci od 10 a 11.15 hodin. Lístky je nutné zakoupit v předprodeji do podzemního labyrintu na Zelném trhu.

(jih)