Marek Osina splnil limit na prosincové ME v krátkém bazénu

osina marekV Plzni se po letní pauze uskutečnilo další kolo Českého poháru v plavání 2015. Mezinárodní závody Plzeňské sprinty patří dlouhodobě ke kvalitním mítinkům, což každoročně potvrzuje i výborné startovní pole, které se pravidelně na plzeňské Slovany sjíždí nejen z celé ČR, ale i ze zahraničí. Letos se na start postavila nejen kompletní česká plavecká špička, ale také slovenská reprezentace, kterou doplnilo i několik výborných plavců z Maďarska, Lucemburska, Rakouska, Francie.

Brněnskou Kometu na západě Čech reprezentovalo více jak padesát plavců. V silné konkurenci se představili plavci všech věkových kategorií a v Plzni bylo k vidění velké množství výborných výkonů včetně několika českých rekordů. Závod Českého poháru byl také jednou z možností pro plnění ostrých limitů na prosincové Mistrovství Evropy v krátkém bazénu. Splnit limit se podařilo i jednomu zástupci Komety Brno a to juniorskému reprezentantovi Marku Osinovi, který v závodě na 400 metrů polohový závod zaplaval nový osobní rekord 4:18,10. Tímto časem pokořil limit C a zajistil si účastnické místo na ME v krátkém bazénu. Marek Osina se tak připojil ke svému oddílovému kolegovi Petru Bartůňkovi, který nemusí plnit limit na ME do Izraele.

Nejlépe se v Plzni vedlo českému reprezentantovi Davidovi Kunčarovi, který dokázal vybojovat 3 cenné kovy (50, 200 metrů znak a 400 metrů volný způsob). Jedno vítězství si připsal na královské trati 100 metrů volný způsob Matěj Vobořil. Mezi medailisty se dvakrát zařadil Petr Bartůněk (50 a 100 metrů prsa) a Marek Osina (200 a 400 metrů polohový závod). Po jednom cenném kovu přidala Monika Štěpánová (200 metrů prsa) a Jana Pechanová (1500 metrů volný způsob). Kometa Brno jasné dominovala ve štafetových závodech 4x50 volný způsob a 4x50 polohový závod, kde jasně zvítězila v nových rekordech závodu. Celkem získala výprava Komety Brno v nabité mezinárodní konkurenci 12 cenných kovů (3x zlato, 5x stříbro, 4x bronz).

Za tři týdny bude Český pohár v plavání pokračovat v Jihlavě a i sem zavítá početná výprava Komety Brno.

Výsledky
http://www.statistikaplavani.cz/tl_vys/2808_Sprinty2015_v%C3%BDsledky.pdf