Herec Pavel Kunert slaví jubileum

Šumař na střeše Foto Jef KratochvilV pátek 30. ledna 2015 oslaví půlkulatiny dlouholetý herec Městského divadla Brno Pavel Kunert.Učil se tkalcem, knihkupcem, pracoval na mnoha úřadech, studoval na obchodní škole. Po celou dobu koketoval s divadlem jako amatérský herec. V roce 1958 zakotvil v Divadle Julia Fučíka na Výstavišti, které později přesídlilo do budovy na Lidické jako Divadlo bratří Mrštíků. Zde setrval až do svého důchodu a dodnes se s ním můžeme setkávat na prknech Městského divadla Brno v rozmanitých rolích.

Pro jeho herecký vývoj bylo velmi důležité setkání s Karlem Högrem, se kterým Divadlo Julia Fučíka nastudovalo dnes již legendární hru Arthura Millera Smrt obchodního cestujícího a po jehož boku vytvořil v postavě staršího z obou Lomannových synů Biffa nezapomenutelný lidský osud životního outsidera.

Na svém hereckém kontě má Pavel Kunert mnoho vynikajících rolích i na prknech Divadla bratří Mrštíků, později Městského divadla Brno. Vrcholem se určitě stal Abbé des Grieux v Mošově inscenaci Nezvalovy Manon Lescaut. Po otevření Hudební scény MdB se objevuje i v mnoha muzikálových inscenacích. Zahrál si legendárního slepého věštce Teiresiáse v Odyssei, Rabína v Šumaři na střeše, Dr. Grimwiga v Oliverovi! či cikána Němča Nura v inscenaci Cikáni jdou do nebe.

(red)

Foto: jef (Na snímku z inscenace Šumař na střeše Pavel Kuvert vlevo)