Jeden čip na všechna sportoviště i se slevou

rivieraPropojením pokladního systému již mohou návštěvníci používat čipové hodinky na většině sportovišť, spravovaných firmou Starez-sport. Nově se k ním od začátku prázdnin přidalo i Koupaliště Riviéra.

Při vstupu do sportoviště potřebuje návštěvník tzv. čipové hodinky, které slouží jako vstupenka do areálu nebo klíč k šatní skříňce. Čipové hodinky při jednorázovém vstupu zákazník vrací při odchodu, lze je však využít mnohem efektivněji jako tzv. elektronická peněženka. Po zaplacení vratné dvěstěkorunové zálohy lze čipové hodinky nabít kreditem o jakékoliv hodnotě. Jestliže si zájemci kredit v hodinkách nabijí alespoň tisícikorunovou částkou, získají při každém vstupu do některého ze sportovišť dvacetiprocentní slevu. Hodinky lze nabít v kterémkoliv sportovišti, kde je tento pokladní systém aktivován.

Jejich majitel má přístup během roku již do pěti sportovišť, spravovaných firmou Starez-sport. Jedná se o Aquapark Kohoutovice, Bazén za Lužánkami, Kluziště za Lužánkami, Bazén Ponávka a nově Koupaliště Riviéra.

V současnosti lze využít v aquaparku hodinky nejen pro vstup do areálu, ale také při zaplacení v občerstvení uvnitř střediska nebo v bufetu u bazénu na střešní terase. Na Riviéře je tento centrální pokladní systém zprovozněn od začátku prázdnin zatím ve zkušebním provozu, proto zde ještě nelze čipové hodinky zakoupit. Ti, kteří si je však pořídili v jiných sportovištích, např. v Aquaparku Kohoutovice mohou využít také slevy 20 % na vstupném do Riviéry.
„V současnosti máme v oběhu 7000 čipů. Prodaných čipových hodinek bylo celkem přes 20 tisíc. V září již bude fungovat centrální systém i v Lázních Rašínova a do konce roku 2015 zapojíme naše poslední středisko a to je zábrdovické koupaliště", uvedl ředitel společnosti Martin Mikš.

Jednotný pokladní systém skýtá výhody nejen pro návštěvníky, ale také pro provozovatele sportoviště. Dochází ke zrychlení a zjednodušení odbavování u pokladen a uvnitř areálu. Návštěvník může využít slevového zvýhodnění, nemusí s sebou nosit vysokou hotovost a pomocí jedněch čipových hodinek uhradí vstupné za celou rodinu.

(tz)