Umělci z Městského divadla Brno bodují v Brně i v zahraničí

Petr Štěpán v Monte CarluUplynulý týden byl pro umělce Městského divadla Brno obzvláště příznivý a přinesl jim uznání nejen v tuzemsku, ale i v zahraniční. Ve dnech 7. – 11. června 2014 se zúčastnil herec MdB Petr Štěpán mezinárodního televizního festivalu Golden Nymph Awards v Monte Carlu, který se každoročně koná pod záštitou vévody Alberta II. Petr Štěpán byl totiž nominován za hlavní roli ve dvoudílném snímku režiséra Jiřího Svobody Poslední cyklista, v kategorii Nejlepší mužský herecký výkon. Tento snímek byl nominován i v dalších dvou kategoriích, a to Minisérie a Nejlepší ženský herecký výkon, kde bojovala o vítězství Petrova kolegyně Ági Gubik. Spolu s ní, s dramaturgyní Marchou Arichtevou a samozřejmě s režisérem snímku Jiřím Svobodou se Petr Štěpán zúčastnil slavnostního ceremoniálu předávání cen, v rámci něhož jsou mimo jiné všichni nominovaní pozváni do paláce vévody Alberta II. ke slavnostnímu přijetí. Snímek Poslední cyklista však svoje nominace bohužel neproměnil.

Větší štěstí při předávání cen měl grafik a scénograf Petr Hloušek, jehož práce dokresluje a ozvláštňuje nejednu inscenaci MdB. Petr byl před časem nominován spolu s kolegou Björnem Bergsteinnem Guömundssonem na cenu islandské divadelní akademie Gríman (Gríman – The Icelandic Performing Arts Awards) za světelný design k představení Podivný případ se psem. Na pondělním (16. června 2014) slavnostním ceremoniálu, který se uskutečnil již po dvanácté v Národním divadle Reykjavíku, svoji nominaci proměnil a obdobu české Thálie získal!

Městské divadlo Brno a jeho osobnosti (Stanislav Moša, Jef Kratochvil, Alena Antalová, Petr Gazdík, Zdena Herfortová, Zdeněk Junák, Dušan Vitázek, Pavla Vitázková) již tradičně umístily v anketě Brno Top 100 s podtitulem „Kdo hýbe Brnem", kterou každoročně pořádá časopis Brno Business & Style a jejíž výsledky byly vyhlášeny 12. června 2014 na podnikatelském setkání a společenském večeru v prostorách Hvězdárny a planetária Brno. Anketa se konala ve spolupráci s Regionální hospodářskou komorou Brno a pod záštitou brněnského primátora Romana Onderky.

Text: tz, foto: Archív MdB
.