Foyer divadla na Jakubském náměstí bude variabilním prostorem U dvou Polívků

Divadlo Bolka Polívky vchod 2Průběžně dál Dělnický dům v Židenicích. Občasně foyer domovské budovy na Jakubském náměstí. A také už zkušebně sál Břetislava Bakaly v Bílém domě na Žerotínově náměstí. Ve všech těchto prostorách v současnosti pracuje Divadlo Bolka Polívky. „Obrazně tak lze v tuto chvíli říct, že stojíme na třech nohách. Díky vstřícnosti židenické radnice zůstáváme i po konci listopadu hrát v dočasném azylu Dělnického domu, dokud se začátkem jara nepřestěhujeme do sálu B. Bakaly v Bílém domě. Tam proto podle možností zkouší Martin Čičvák s herci Ionescovy Židle, které se stanou první premiérou na našem novém působišti. A koncem listopadu začneme využívat foyer divadla na Jakubáku. Chceme tu nabízet výstavy a další komornější akce včetně dětských představení, literárních večerů nebo koncertů, jak bývali příznivci našeho divadla zvyklí," uvedla ředitelka divadla Kateřina Komárková.

Statici potvrdili, že v této části objektu žádné nebezpečí nehrozí. „Mimo ohrožení jsou rovněž ještě kanceláře divadla, a pokladna, které jsou neustále v provozu, ale také například oblíbený bar Poslední leč," dodala Komárková.

První akcí, při níž se předsálí oficiálně promění ve variabilní prostor U dvou Polívků, bude 20. listopadu od 17 hodin vernisáž výstavy velkoformátových fotografií z kalendáře Proměny, výtěžek z jehož prodeje každoročně putuje na podporu Nadace Archa Chantal. Poté se v něm diváci 28. listopadu mohou těšit na Divadlo MALÉhRY a Čtení ke kafi na téma Zápisky z cest, spojené se křtem stejnojmenné knížky protagonistek divadla Daniely Zbytovské, Barbory Seidlové a Nikol Zbytovské. V neděli 17. prosince se ke Dvěma Polívkům mohou vypravit rodiče se svými potomky na představení Aby se děti divily, inspirované pohádkami i ilustracemi výtvarníka Aloise Mikulky.
V Dělnickém domě nadále poběží repertoárový program, který obohatí také nová inscenace Oheň a popel a představení spřátelených divadel, jako jsou divadlo Studio Dva, Spolek Kašpar, Divadlo Kalich, Divadlo Na Jezerce a další.

(dbp)