Silný vichr o víkendu způsobil řadu škod také v Brně

MP Brno-vitr-Jeronymova-01Hlídky městské policie od sobotních ranních hodin zasahovala na různých místech ve městě, kde přispívají k odklízení škod po silném větru.

Ukončily práce v židenické Jeronýmově ulici, kde se menší listnatý strom zřítil přímo na chodník. Jeho kmen s přibližně třiceticentimetrovým průměrem rozřezali strážníci z poříční jednotky.

Jiná hlídka ze stejného útvaru městské policie nastartovala motorové pily o půl hodiny dříve v Lesní ulici v Novém Lískovci. Listnatý strom, který rostl na okraji zdejší zahrady, se vyvrátil mimo pozemek a zablokoval chodník i silnici.

Na Úvoze spadl ráno před devátou hodinou trolejový kabel mezi zaparkovaná auta. Strážníci informace předali dispečinku dopravního podniku a ten vyslal havarijní službu.

Ve čtvrt na devět ve Tvrdonické ulici v Židenicích nahlásila kolemjdoucí vyvrácenou dopravní značku upozorňující na jednosměrku a zákaz vjezdu všech motorových vozidel. Informace putují od městské policie k silničářům.

Do Vlkovy ulice v Líšni zavolal strážníky po půl osmé muž, kterému prý zaparkované auto poničil žlutý kontejner na plasty. Na zadních dveřích vozidla byla skutečně promáčklina. Strážníci majiteli vozu předali kontakt na odpadovou firmu a škody zadokumentovali.

V Zeiberlichově ulici zasahovaly o půl sedmé ráno větve zříceného stromu až do silnice. Strážníci kmen odsunuli mimo vozovku a dál událost řeší s úřady. Podobné oznámení přijali strážníci na lince 156 i ve čtvrt na pět z Úvozu.

Už v pátek dopoledne vyrozuměla městská policie také Lesy České republiky kvůli situaci v lesoparku Akátky, kde se několik kmenů nahnulo a zakleslo o jiné vzrostlé stromy. Strážníci v danou chvíli našli vyvrácený porost naštěstí jen mimo cesty.

Lidé by měli být v době silného větru a ještě několik dní po něm velmi obezřetní. Padající větve mohou způsobit vážná, a to i smrtelná zranění. Pokud je to možné, doporučuje městská policie volit trasy v dostatečné vzdálenosti od lesů a hájků. Jak dokládají případy z posledních hodin, obezřetnost se vyplatí i ve městě. Strážníci od včerejška zasahovali u tuctu případů.

(jag)