ProFIdivadlo představuje Alana Turinga

atKaždý rok připravuje studentské amatérské divadlo Fakulty informatiky – proFIdivadlo – nové představení, díky němuž se z obyčejných studentů Masarykovy univerzity stávají na chvíli herci, osvětlovači, zvukaři, scénografové, kostýmní výtvarníci, kulisáci atp. A každý rok je na co se těšit.

Po vynucené „kovidové" pauze, která zhatila premiéru již takřka nazkoušeného představení a přerušila kontinuitu souboru, se studentské proFIdivadlo opět probouzí k životu. Přestože spousta tehdejších členů dostudovala a na divadlo již nemá čas, tak se proFIdivadlo vrací s novými posilami a novou hrou - Alan Turing.

Alan Turing, jak je známo, za druhé světové války prolomil německou šifru Enigma a přispěl tak notně ke konci fašistického Německa. Byl průkopníkem informatiky a studentští herci z Fakulty informatiky tedy dobře vědí, o kom a o čem vlastně hrají.

Celé představení trvá asi 90 minut bez přestávky a má vlastní scénickou hudbu i vlastní specifickou poetiku. Do rolí jsou obsazení převážně „prvoherci". Divadelníkům proFIdivadla jde totiž spíše o cestu, nikoli cíl. Jak o sobě sami uvádí: „Jsme umělecký kurz sociální komunikace a týmové kreativity. Nehrajeme si na umění, a právě proto umění děláme. V naší soudobé informační společnosti působíme jako divadlo ani ne profesionální, ani ne informatické. Jsme proFIdivadlo."

Více informací naleznete na turing.profidivadlo.cz. 

Premíéra: 18.5. 19:30, Fakulta informatiky MU, posluchárna D1
Repríza: 26.5. 17:00, Univerzitní kino Scala
Derniéra: 26.5. 19:30, Univerzitní kino Scala